captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dviem Švenčionių tarybos narėms – kaltinimai balsavus vienai už kitą

Švenčionių rajono savivaldybės taryba rengiasi sudaryti komisiją, kuri aiškinsis, ar dvi tarybos narės galėjo pažeisti įstatymą, kai viena iš jų balsavo už kitą tarybos posėdyje.
Asociatyvi nuotr. BNS nuotr.
Asociatyvi nuotr. BNS nuotr.

Kaip teigia 13 tarybos narių, kreipęsi dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovių Vidos Rastenienės ir Dovilės Žižienės įgaliojimų netekimo procedūros, rugpjūčio 31 dieną vykusiame tarybos posėdyje D. Žižienė naudojosi V. Rastenienės identifikacine registravimosi kortele ir balsavo už ją priimant sprendimą dėl bendrovės „Fortum Švenčionių energija“ investicijų plano suderinimo.

Taip pat nurodoma, kad V. Rastenienė savo identifikacinę registravimosi kortelę paliko elektroninėje balsų skaičiavimo įrangoje ir iš jai paskirtos tarybos nario vietos pasišalinimo, taip leisdama D. Žižienei balsuoti už ją.

Artimiausiame tarybos posėdyje rengiamasi sudaryti komisiją, kuri tirtų pateiktus faktus.

D. Žižienė, BNS paprašyta pakomentuoti įvykio aplinkybes, teigė, kad visa informacija yra vieša, o interpretacijų gali būti visokių.

„Bus tyrimas, tegu tiria, jeigu jie nusprendė, kad taip yra, ir matysime“, – sakė politikė.

Savivaldybėje patalpintame posėdžio archyve nurodoma, kad už minimą klausimą balsavo visi 20 posėdyje dalyvavusių tarybos narių, tarp jų – ir minimos tarybos narės.

Savivaldybės tarybos nario įgaliojimus nutraukti galima dėl priesaikos sulaužymo arba įstatymuose nustatytų įgaliojimų nevykdymo. Teikimą tarybai pradėti įgaliojimų netekimo procedūrą turi teisę ne mažiau kaip trečdalis tarybos narių.

Gavusi tokį teikimą savivaldybės taryba kitame posėdyje, bet ne vėliau kaip per mėnesį turi sudaryti komisiją pateiktiems faktams ištirti ir nustatyti terminą, iki kada ji pateiks išvadą. Jeigu komisija nutaria, kad nėra pagrindo naikinti tarybos nario įgaliojimų, procesas tuo ir baigiasi. Jeigu vis dėlto pagrindas apkaltai įžvelgiamas, privalu kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kad šis įvertintų, ar tarybos narys sulaužė priesaiką nevykdė įstatymuose nustatytų įgaliojimų.

Jeigu ir teismas patvirtina, kad priesaika buvo sulaužyta ar nevykdyti įgaliojimai, savivaldybės taryba trijų penktadalių balsų dauguma priima sprendimą, kad tas tarybos narys neteko savo įgaliojimų. Jeigu neužtenka balsų tokiam sprendimui, tarybos narys gali toliau eiti pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...