Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.20 21:09

Lietuvių mėgstamas aspirinas: kada nustoti jį vartoti yra pavojinga?

Pasak Kauno klinikų gydytojos kardiologės, širdies nepakankamumo ir ydų skyriaus vadovės dr. Dianos Žaliaduonytės-Pekšienės, aspirino vartojimas ir nutraukimas turėtų be išimties būti skiriamas gydytojo. Pašnekovės teigimu, šis vaistas yra tarsi išsigelbėjimas tam tikromis ligomis sergantiems asmenims, tačiau jis negali būti aklais skiriamas visiems.

Atsižvelgdama į kardiologų draugijų, ekspertų nuomones ir atliktus klinikinius tyrimus, gydytoja teigia, kad aspirinas yra veiksmingas vaistas, jei vartojamas tinkamai ir pagal indikacijas.

„Pagal daugelį atliktų klinikinių tyrimų, aspirinas net 25 proc. sumažina įvairių kardiovaskulinių įvykių tikimybę tiems žmonėms, kurie turi padidintą riziką susirgti miokardo infarktu, priešinfarktine būkle, insultu. Teigiamas aspirino efektas įrodyti būtent šiems žmonėms. Aspirinas neskiriamas visiems, nes kitu atveju jis didina kraujavimo skrandyje riziką“, – aiškina D. Žaliaduonytė-Pekšienė.

Gydytoja akcentuoja, kai kuriais atvejais nutraukti aspirino vartojimą gali būti pavojinga.

„Švedijoje atliktas tyrimas patvirtina, kad kai reikalingas aspirinas, jį vartoti yra būtina ir negalima nutraukti vartojimo be gydytojo leidimo bei neatsiradus rimtų priežasčių, dėl kurio reikėtų nutraukti šio vaisto vartojimą“, – įspėja D. Žaliaduonytė-Pekšienė.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi