Lietuvoje

2017.10.20 11:51

D. Grybauskaitė: ES ateities darbuose – ir Lietuvos prioritetai

LRT.lt2017.10.20 11:51

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos Vadovų Taryboje dalyvauja ES vadovų darbo pusryčiuose, kur tariamasi dėl prioritetinių ES darbų ateinantiems dvejiems metams, rašoma prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Prezidentės teigimu, Europa atgauna pasitikėjimą savimi, tačiau atsipalaiduoti negalima. Europos žmonės tikisi pokyčių ir apčiuopiamų sprendimų, kurie neleistų krizėms pasikartoti ir stiprintų europiečių gerovę bei saugumą.

Tarp svarbiausių ateityje numatytų darbų yra ir Lietuvai ypač aktualūs klausimai: ES ekonomikos skatinimas, socialinių iššūkių sprendimas, derybų dėl daugiamečio ES biudžeto pradžia. Iki 2019 m. vasaros planuojama surengti dar 12 aukščiausio lygio ES vadovų susitikimų.

Kitų metų pradžioje ES vadovai pradės pasirengimą deryboms dėl naujo daugiamečio ES biudžeto. Lietuvai itin svarbu ne tik užsitikrinti kuo didesnį finansavimą žemės ūkiui, struktūrines lėšas, bet ir paramą strateginiams projektams, sinchronizacijai, saugiam Ignalinos AE uždarymui, kitoms valstybei svarbioms sritims.

Jau kitą mėnesį Europos vadovai susitiks Švedijoje, kur spręs, kaip mažinti skurdą ir socialinę atskirtį visos Europos mastu. Gruodį lyderių dėmesys bus skiriamas euro zonai, siekiant didinti Europos atsparumą globaliems finansiniams iššūkiams. Vadovai taip pat planuoja skatinti inovacijas, plėsti ES prekybos politiką, stiprinti ES saugumą ir bendrąją rinką.

Vadovų dėmesio reikalauja ir migracijos iššūkiai. Nors per pastaruosius metus atvykėlių srautai sumažėjo, būtina rasti ilgalaikius sprendimus, kad migrantų antplūdis nepasikartotų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.