Lietuvoje

2017.10.20 20:32

Startuoja „Maisto banko“ akcija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.20 20:32

Penktadienį ir šeštadienį prekybos centruose – tradicinė „Maisto banko“ labdaros akcija. Organizatoriai teigia, kad didžiausia šių metų naujovė – galimybė maisto sunkiau gyvenantiems žmonėms aukoti internetu. 

Kaip ir kaskart, kviečiama aukoti ilgai negendančių produktų, kurie pasieks sunkiau gyvenančias šeimas, socialinių organizacijų globojamus, neįgaliuosius ir senyvo amžiaus žmones.

„Maisto banko“ duomenimis, paaukotas maistas bus skirtas 53 tūkst. gyventojų. Dalis jų maisto gaus labdaros valgyklose ar dienos centruose, kitiems maistas bus dalijamas paketais.

Dvi dienas truksianti akcija rengiama prekybos centruose daugiau kaip 70 miestų. Tikimasi, kad sudarius sąlygas maistą aukoti ir internetu, žmonės drąsiau rinksis greičiau gendančius mėsos, žuvies ir pieno produktus, kurie iš parduotuvių bus pristatomi tiesiai į „Maisto banko“ sandėlius.

Populiariausiose parduotuvėse „Maisto banko“ akcijos savanoriai pirkėjams dalys skrajutes, prašydami skurdžiai gyvenančioms šeimoms nupirkti kruopų, makaronų, aliejaus, miltų, konservų ir kitų kasdienio vartojimo produktų.

Kaip tapo įprasta, „Maisto banko“ akcija vyks kone visose didesnėse šalies parduotuvėse. 72 miestuose pažymėtas „Maisto banko“ akcijos vietas galima rasti virtualiame žemėlapyje „Maisto banko“ svetainėje internete.

Dalyvauti šalies gyventojus šioje labdaros akcijoje pakvietė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Maisto banko“ akcija – tai gerumas, padaugintas tūkstančius kartų. Ir šimtai tonų mūsų atjautos. Tausokime maistą, dalykimės, ir aukokime“, – tokiais žodžiais vaizdo pranešimu į piliečius kreipėsi šalies vadovė.

„Nedrąsus gyvenimo gerėjimas nepalietė skurdžiausiai gyvenančių. Priešingai, girdime apie pastaraisiais metais dar labiau išaugusią pajamų nelygybę ir nemažėjantį skurdą“, – pabrėžia „Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė. „Todėl kviečiame labiau pasiturinčią visuomenės dalį solidarumui ir pagalbai. Jūsų paaukotas maistas padės nepriteklių kamuojamiems lengviau ištverti sunkesnes dienas“.

Gyventojų apklausų duomenys rodo, kad „Maisto banko“ akcijose dalyvauja daugiau nei trečdalis lietuvių. Nuo 2003 metų vykdomame labdaros projekte nepasiturintiems parduotuvių lankytojai jau paaukojo maisto daugiau nei už 10,3 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI