captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Šedbaras apie dvigubą pilietybę: yra kertama per šakninį ryšį su tauta

Pilietybė – itin svarbi, nes sustiprina emocinį ryšį su šalimi, kalbėdamas apie dvigubos pilietybės būtinybę Lietuvoje teigia Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras. Tiesa, anot jo, dvigubos pilietybės įteisinimas sukeltų ir nemažai problemų įstatymų kūrėjams.   
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak S. Šedbaro, emigrantui lietuviui nesuteikiant mūsų šalies pilietybės yra stipriai sudirginamas emocinis ryšys.

„Yra kertama per prigimtinį, šakninį ryšį ne tik su savo tauta, bet ir su valstybe, kuri mums vertybė dėl to, kad yra kelis kartus atgimusi. Čia galima suprasti tuos žmones, nes emocinis ryšys yra didelis“, – sako S. Šedbaras.

Jis akcentuoja, kad turėdami ir Lietuvos pilietybę į užsienį išvykę lietuviai galėtų aktyviau dalyvauti politiniame gyvenime, balsuoti, turėtų galimybę (pareigą) tarnauti kariuomenėje.

Tiesa, pasak S. Šedbaro, tuo pačiu gali kilti klausimų, ar dviejų šalių pilietybę turintis žmogus galėtų būti, pavyzdžiui, Seimo nariu, valstybės vadovu, dirbti žvalgybos tarnybose.

„Matyt, kad gali teikti ir koreguoti tam tikrus įstatymus“, – sako Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas.

Daugiau apie tai – įraše. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...