Lietuvoje

2017.10.19 16:30

Paskelbti nutarimai prieš medžių pjovimą protestavusiems kauniečiams

LRT.lt2017.10.19 16:30

Kauno apylinkės teismas išnagrinėjo A. P. ir V. J. administracinio nusižengimo bylas, kurie, protestuodami prieš medžių pjovimą Kaune esančioje Smetonos alėjoje, atsakomybėn patraukti už pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą.

A. P. nubausta 120 eurų dydžio bauda už tai, kad nepakluso teisėtiems uniformuotų pareigūnų reikalavimams išeiti iš „STOP POLICIJA“ juosta aptvertos teritorijos ir už tai, kad nors ir buvo policijos pareigūnų iš ten išvesta, nevykdė reikalavimų ir peržengė minėtą juostą. O administracinį nusižengimą padaręs V. J. tokio pat dydžio bauda nubaustas už pareigūno reikalavimo pasišalinti iš teritorijos nevykdymą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Pažeidimų faktą patvirtina apklausti liudytojai, rašytiniai dokumentai ir vaizdo įrašai. Šie įrodymai pagrindžia administracinėn atsakomybėn patrauktų asmenų kaltę, jog jie nepakluso teisėtiems uniformuotų policijos pareigūnų reikalavimams išeiti iš „STOP POLICIJA“ juosta aptvertos teritorijos“, – nutarimų motyvus vardijo teisėja Larisa Tamulionienė.

Nors abu administracinėn atsakomybėn patraukti asmenys kaltais dėl pažeidimų neprisipažino, tačiau jų kaltę patvirtino tiesiogiai įvykį stebėję asmenys, liudytojais teismo posėdžiuose apklausti policijos pareigūnai, kurių parodymai tarpusavyje neprieštaringi ir yra nuoseklūs.

Nutarimuose pažymėta, kad A. P. ir V. J. matė policijos pareigūnus, dėvinčius tarnybines uniformas. „Vadinasi, žinojo, kad reikia vykdyti pareigūnų reikalavimus ir pasišalinti iš aptvertos teritorijos. Policijos pareigūnai, privalėdami užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą, aptvėrė teritoriją „STOP POLICIJA“ juosta ir kelis kartus prašė iš jos išeiti. Taip pat įspėjo šiuos asmenis, kad, jei jie nevykdys pareigūnų reikalavimų, gali būti panaudota fizinė prievarta. Kadangi į įspėjimus pastarieji nereagavo, buvo prievarta patraukti iš draudžiamos teritorijos“, – sakė teisėja.

Teismas nustatė, kad asmenys, protestavę Smetonos alėjoje, neturėjo Kauno miesto savivaldybės leidimo organizuoti šį susirinkimą. LR Susirinkimų įstatymas nustato susirinkimų organizavimo sąlygas bei tvarką viešosiose vietose ir numato susirinkimų organizatorių pareigą informuoti savivaldybę raštišku pranešimu, nurodant susirinkimo vietą, laiką bei kitą reikalingą informaciją.

„Nustatyta, kad policijos pareigūnų reikalavimas pasitraukti iš „STOP POLICIJA“ juosta aptvertos teritorijos buvo teisėtas, kadangi medžių kirtimo darbus vykdžiusi įmonė pareigūnams pateikė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus išduotą leidimą medžių kirtimo darbams vykdyti“, – akcentavo L. Tamulionienė.

Teismo paskirtą baudą į valstybės biudžetą reikia sumokėti ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarimų įteikimo, o apskundus nutarimus – ne vėliau kaip per 40 dienų nuo pranešimo apie skundų nepatenkinimą dienos. 

Šie nutarimai per 20 kalendorinių dienų gali būti skundžiami Kauno apygardos teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.