Lietuvoje

2017.10.19 16:20

Policininkus iškeikusi buvusi prokurorė I. Žukaitė atsipirko 140 eurų bauda

BNS 2017.10.19 16:20

Dėl šlapinimosi viešoje vietoje sulaikyta ir necenzūriniais žodžiais policininkus iškeikusi tuometinė Vilniaus apylinkės prokurorė Ilona Žukaitė teismo nubausta 140 eurų bauda.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį paskelbė, kad pripažįsta I. Žukaitę kalta pagal protokole surašytus tris Administracinių nusižengimo straipsnius.

Teisėja Nijolė Žimkienė sakė, kad protokole nurodytus pažeidimus patvirtino liudytojais apklausti policininkai, stoties darbuotojai.

„Ji veikos aplinkybes pripažino tik iš dalies, veikas padarė būdama neblaivi“, – sakė teisėja N. Žimkienė.

Teismas nepateisino I. Žukaitės apsvaigimo priežasties – sielvarto dėl artėjančios tėvo mirties, anksčiau įvykusios kitų artimųjų mirties.

Nutarimas nėra galutinis ir per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui. Išklausyti verdikto eksprokurorė neatvyko.

Policininkas Arnoldas Stankevičius šią savaitę teisme pasakojo, kad sulaikyti I. Žukaitės į autobusų stotį Vilniuje atvyko pagal stoties apsaugos darbuotojų pranešimą.

„Sulaikymo metu ji atsisakė vykdyti mūsų nurodymus. Kiek pamenu, ji buvo sulaikyta dėl šlapinimosi. Minėtą moterį šlapimo baloje rado valytoja“, – teismui pasakojo A. Stankevičius.

Pasak patrulio, moteris su policininkais ginčijosi ir tempė laiką.

„Tai parūkyti, tai į ginčus vėlėsi. Žmogus vengė atsakinėti į klausimus. Raginom eiti prie mašinos. Kažką įdeda ir išmeta iš rankinuko, nenorėjo eiti. Teko antrankius naudoti ir jėga nuvesti“, – sakė A. Stankevičius.

Policininkas sako įsidėmėjęs prokurorės jam ir kolegai pasakytą keiksmažodį „šliumparkos“, nes tai – neįprastas žodis.

Pasak patrulio, į tarnybinį policijos automobilį vedama neblaivi prokurorė spyrėsi kojomis į žemę ir taip priešinosi. Prie komisariato durų bandė įspirti policininkams.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis spalio 4 dieną pasirašė įsakymą dėl I. Žukaitės atleidimo. Konstatuota, kad I. Žukaitė  nesilaikė prokurorui taikomų aukštų elgesio ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimų.

Pasak prokuratūros, atleista prokurorė pati darė teisės pažeidimus, kurių faktinės aplinkybės „akivaizdžiai kertasi su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis, tokiu savo elgesiu paniekindama ir pažemindama prokuroro ir visos prokuratūros vardą bei sumenkindama prokuratūros autoritetą“.

I. Žukaitė rugpjūčio 21 dieną buvo sulaikyta neblaivi ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo pristatyta į Vilniaus miesto 2-ąjį policijos komisariatą.

Policijos surašytame protokole nurodoma, kad neblaivi stoties rajone triukšmavusi ir policijai pasipriešinusi Vilniaus apylinkės prokurorė I. Žukaitė šlapinosi viešoje vietoje, žmonių akivaizdoje, ir necenzūriniais žodžiais keikė policininkus, bandė jiems įspirti. Moteriai buvo nustatytas sunkus girtumas – 3,45 promilės alkoholio.  

Generalinės prokuratūros BNS pateiktais duomenimis, prokurorė I. Žukaitė  pastaruoju metu vadovavo maždaug 40 įvairių ikiteisminių tyrimų: dėl vagysčių, sukčiavimo, neteisėto disponavimo  narkotinėmis medžiagomis, pinigų padirbinėjimo, fizinio skausmo sukėlimo ir kt.