captcha

Jūsų klausimas priimtas

Socialdemokratams pavyko susitarti dėl pavadinimo

Skylant Socialdemokratų partijos frakcijai Seime vyksta šio pavadinimo dalybos. Partijoje likę socialdemokratai nutarė pradėti derybas su buvusiais bendražygiais dėl minėto frakcijos pavadinimo, tuo metu vadinamieji maištininkai nutarė geruoju jį atiduoti ir ketvirtadienį pakeitė frakcijos vardą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Jie be reikalo šaukia, kad mes neatlaisviname frakcijos pavadinimo. Šiandien juos pakvietėme ateiti į frakciją, reikia nubalsuoti, kad būtų kvorumas, iš jų pavėlavęs atėjo tik Julius Sabatauskas, atsisėdo, kai reikėjo balsuoti, sako: ne, aš nedalyvauju balsavime. Bet mums užteko kvorumo ir mes priėmėme sprendimą, kad keičiame frakcijos pavadinimą į Socialdemokratų darbo frakcijos“, – ketvirtadienį BNS sakė Socialdemokratų partiją palikęs ekspremjeras Algirdas Butkevičius.

Skilimas tarp Seimo socialdemokratų įvyko dėl Socialdemokratų partijos tarybos sprendimo pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“.

Kol kas formaliai Lietuvos socialdemokratų partijos frakciją sudaro 19 narių. Septyni iš jų – Mindaugas Bastys, Rasa Budbergytė, Juozas Olekas, Raminta Popovienė, Julius Sabatauskas, Algimantas Salamakinas, Algirdas Sysas – nutarė vykdyti partijos valią ir trauktis iš koalicijos. Likusieji pasirašė koalicijos sutartį su „valstiečių“ frakcija Seime dėl bendro darbo.

Už tai Socialdemokratų etikos sargai pasiūlė koaliciją pasirašiusius parlamentarus šalinti iš partijos. Šie nelaukdami tokio sprendimo praėjusią savaitę patys paliko Socialdemokratų partiją.

Ketvirtadienio rytą buvę ir esami Seimo socialdemokratai posėdžiavo atskirai. Partijai priklausantys parlamentarai derybininku su kita frakcijos dalimi paskyrė J. Oleką bei pradėjo rinkti parašus po deklaracija dėl naujos frakcijos įkūrimo.

„Šiandien mes jokių sprendimų nepriiminėjome, yra sprendžiami techniniai išsiskyrimo klausimai, ir Juozas Olekas yra įpareigotas su Andriumi Palioniu tuos techninius klausimus derinti, t. y. kas, kur, kaip, pradedant nuo referentų, frakcijų kvotų dėl įvairių pareigų komitetuose, baigiant patalpomis ir aibe kitų dalykų, kurie Seime yra svarbūs“, – po susitikimo žurnalistams sakė Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Jis pabrėžė, kad Seimo socialdemokratams svarbu išlaikyti Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pavadinimą.

G. Paluckas sakė tikintis, kad partijos valiai pasipriešinę kolegos perleis frakcijos pavadinimą su partijos vardu.

„Aš tikiuosi, kad sutiks, nes vadinti save Socialdemokratų partijos frakcija, kai nesi partijos narys, yra šiek tiek keistoka, gal net šiek tiek ir amoralu, todėl tikimės geranoriškumo ir supratimo“, – sakė G. Paluckas, dar nežinodamas apie buvusių kolegų sprendimą pakeisti frakcijos pavadinimą.

Naują frakciją planuoja kurti M. Bastys, R. Budbergytė, J. Olekas, R. Popovienė, J. Sabatauskas, A. Salamakinas, A. Sysas.

Pagal Seimo statutą, parlamente frakciją gali sudaryti mažiausiai septyni politikai. Tai būtų septinta parlamento frakcija, neskaičiuojant Mišrios Seimo narių grupės, jungiančios jokiai frakcijai nenorinčius priklausyti politikus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...