Lietuvoje

2017.10.19 09:23

Startuoja tradicinis projektas „Vaikų svajonės“: kviečia sukurti stebuklą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.19 09:23

Projektas „Vaikų svajonės“ pradėtas 2010 m. kaip savanoriška veikla, siekiant išpildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones bei padrąsinti vaikus tikėti savo svajonėmis ir jų siekti. Nuo šio ketvirtadienio kiekvienas, apsilankęs svetainėje vaikusvajones.lt, gali išsirinkti vaiko svajonę, kurią norėtų įgyvendinti prieš šv. Kalėdas.

Asmuo gali asmeniškai įgyvendinti vaiko svajonę arba tartis su socialiniu darbuotoju, kaip išpildyti vaiko lūkesčius.  

„Skatiname žmones pačius padovanoti dovaną. Trečdalis svajonių įgyvendinama būtent asmeniškai, nes ir pačiam pildytojui visai kitas efektas, kai pamato, kad jo dovana turi reikšmę, ir kokiomis sąlygomis vaikai auga. Žinoma, vaikui tai yra geras dėmesingumo pavyzdys“, – sako projekto vadovas Julius Gregorauskas.

Lietuvoje yra apie 20 tūkst. vaikų iš socialiai remtinų šeimų, dalis jų savo svajones išsako socialiniams darbuotojams.

„Trečius metus iš eilės apie gruodžio vidurį nebėra svajonių, kurios nebūtų išpildytos“, – džiaugėsi projekto vadovas J. Gregorauskas.

Vaikų svajonių sąraše dominuoja žaislai, bet kai kurios svajonės atspindi sąlygas, kuriomis jiems tenka gyventi – vaikai prašo žieminių batų, striukių. Pernai vienas vaikas prašė dulkių siurblio, kad padėtų mamai tvarkytis, 12-metis vaikas prašė nuosavos lovos, vienas svajotojas laukė akims vaistų. Projekto vadovas teigia, kad brangesni daiktai gali būti dovanojami ir naudoti.

Daugiau apie vaikų svajones – pokalbyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.