Lietuvoje

2013.06.05 09:30

Vokietijoje per avariją žuvo penki keliautojai iš Lietuvos (atnaujinta)

15min.lt2013.06.05 09:30

Vokietijos policija išplatino oficialų pranešimą spaudai, kuriame atskleidžiama daugiau Vokietijos pietuose, netoli Karlsrūjės, įvykusios baisios avarijos, kurios metu sudegė penki lietuviai, aplinkybių.

Vokietijos policija išplatino oficialų pranešimą spaudai, kuriame atskleidžiama daugiau Vokietijos pietuose, netoli Karlsrūjės, įvykusios baisios avarijos, kurios metu sudegė penki lietuviai, aplinkybių.

Viešai išplatintame pranešime teigiama, kad žuvę asmenys ir toliau identifikuojami, jų tapatybės neskelbiamos.

„Labai tikėtina, kad kalba eina apie penkis žuvusius vyrus iš Lietuvos. Jų amžius 22, 26, 29, 33 ir 45 metai“, – sakoma Karlsrūjės miesto policijos ir prokuratūros išplatintame pranešime.

Skelbiama, kad kraupios avarijos priežastimi greičiausiai tapo 31-erių vilkiko vairuotojo neatsargumas ir nepakankamas saugaus atstumo laikymasis.

Kaip pranešta anksčiau, lietuviai pirmadienį ryte, apie 8 val. į avariją papuolė Vokietijos pietuose, greitkelyje netoli Karlsrūjės. Kaip pranešta, kelyje, kuris dėl Vokietiją merkiančio lietaus ir nuslydusios nuošliaužos buvo iš dalies uždarytas, buvo susidariusi ilga, apie 12 km spūstis. Čia ir įvyko avarija. Lietuvių autobusiukas stovėjo spūsties gale, į jį trenkėsi vilkikas, vadinamasis autotraukinys. Kaip pranešama, nepaisant vilkiko bandymo stabdyti,  jis paskutinę minutę trenkėsi į penkių žmonių sėdimą transporto priemonę, kuri palindo po vilkiku. Avarijos kaltininkas galiausiai trenkėsi dar į kito vilkiko galą, o šis į dar dvi sunkiąsias transporto priemones. Iš viso į avariją pakliuvo penkios transporto priemonės.

Iš autobusiuko netrukus pradėjo bėgti kuras, tad abi transporto priemonės užsidegė. Nuo jų gaisras persimetė ir į kitą vilkiką. Penkiems lietuviams ugniagesiai padėti nebegalėjo, nors atvyko itin operatyviai.

31-erių vilkiko, sukėlusio avariją, vairuotojas iš Rumunijos sužalojimų išvengė. Karlsrūjės prokuratūra pradėjo tyrimą dėl aplaidaus profesionalaus vairuotojo elgesio, kuris pražudė žmones.

Pranešama, kad Haidelbergo institute medicinos ekspertai atlieka palaikų identifikavimą. Rezultatai šią savaitę vargu ar bus paskelbti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.