Lietuvoje

2017.10.19 07:07

Naujove mokyklose abiturientai nesusidomėjo

Agnė Kairiūnaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.19 07:07

Pirmą kartą suteikta galimybe pasirinkti brandos darbą, kaip mokyklinio egzamino alternatyvą, pasinaudojo tik kiek daugiau kaip procentas abiturientų.  Atlikę šį darbą ir išlaikę lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą, abiturientai gali gauti brandos atestatą.

Brandos darbas – ilgalaikis kūrybinis projektas, kuriam parengti skiriami keli mėnesiai. Jį įvertinus 9–10 balų, papildomas ketvirtis balo bus skiriamas stojant į aukštąsias mokyklas, įvertinimas atsispindės ir brandos atestate. Šįmet naujovę pasirinko pustrečio šimto abiturientų iš 20-ies tūkst. 

Švietimo specialistai sako, kad brandos darbas laikui bėgant populiarės, ateityje jis gali tapti ir privalomas. Kai kuriose Europos šalyse tokia praktika įprasta. Airijoje brandos darbas sudaro apie pusę bendro įvertinimo, Didžiojoje Britanijoje ir Nyderlanduose jį reikia parengti kiekvienam mokomajam dalykui. Estijoje tokio darbo neatlikus, neišduodamas brandos atestatas.

Populiariausi

Ieškomas Afganistano pilietis

Lietuvoje

2020.08.06 17:51

Ignalinos rajone iš izoliacijos patalpų pabėgo COVID-19 sergantis Afganistano pilietis spėja, kad jo tikslas buvo ne Lietuva, o kitos Europos šalys; atnaujinta 19.16