Lietuvoje

2017.10.18 19:30

Lietuvos kariai Malyje: situacija negerėja

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.18 19:30

Lietuva didina pajėgumus Jungtinių Tautų taikdarių misijoje Malyje, kur prancūzų vadovaujama tarptautinė bendruomenė siekia pažaboti islamistų kovotojus. Ši operacija, vadinama „Minusma“, viena pavojingiausių Jungtinių Tautų taikdarių misijų, per ją jau žuvo 130 taikdarių. Šiuo metu čia tarnauja apie 11 tūkst. karių ir 2 tūkst. policininkų iš daugiau kaip šimto šalių.

Nuo trečiadienio Malyje pajėgas pastiprins per 30 Lietuvos karių būrys. Dislokavimo vietą Gao regione, kur įsikūrusi Vokietijos pajėgų stovykla, keturis mėnesius saugos pirmoji lietuviška Pajėgų apsaugos vieneto pamaina, sudaryta iš profesinės karo tarnybos ir savanorių.

Planuojama, kad Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvaus ir už stovyklos ribų kovinių užduočių nevykdys. Tačiau jų misija taip pat pavojinga – Vokietijos bazę džihadistai jau yra apšaudę iš artilerijos pabūklų.

Būtent Malio šiaurėje, kur ir tarnaus mūsų kariai, iki šiol dažni džihadistų išpuoliai ir savižudžių atakos.

„Situacija iš esmės tikrai negerėja. Mums katalikams ateina šventinis laikotarpis, priešiškoms pajėgoms – noras padaryti kažką blogo ir žvalgybiniai pranešimai nieko gero nežada“, – sako Nacionalinio paramos elemento būrio vadas Aurimas Gusčius.

Interviu su karininkais, kurie jau kelias savaites rūpinosi, kad atvykstančiam būrui būtų užtikrintos visos tarnybos sąlygos – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt