Lietuvoje

2017.10.18 16:30

Pradėjo aiškintis, kodėl į Lietuvos rinką patenka galimai nekokybiški produktai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.18 16:30

Po to, kai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba paskelbė, kad Lietuvoje ir Vokietijoje parduodamų maisto produktų kokybė skiriasi, Seimas sudarė komisiją išanalizuoti šią problemą. Trečiadienį Laikinoji tyrimo komisija jau pradėjo aiškintis, kodėl to paties prekės ženklo produktai skiriasi kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse.

Komisija, kuri darbą turėtų baigti kitų metų kovą, planuoja neapsiriboti tik maisto produktų tyrimu, žada aiškintis, ar nesiskiria, pavyzdžiui, miltelių, dantų pastos ir kitų prekių kokybė.  Pasak komisijos vadovės, panašūs maisto produktų tyrimai kitose ES šalyse atliekami jau ne vienerius metus. Parlamentarai veterinarijos tarnybai siūlys šį tyrimą dar išplėsti.

„Įpareigojome praplėsti tyrimą ir atlikti, pavyzdžiui, vartotojo krepšelio mastu, nes dabar buvo pasirinkti atsitiktiniai produktai ir norėtųsi matyti tyrimus tų, kur dažniausiai naudojami. Tikėkimės, kad artimiausiu metu bus atliktas tų dažniausiai vartojamų užsienio produktų gamintojų produktų [tyrimas].

Sužinojome, kad dešimt sąlyginai naujųjų ES šalių atlieka tokį pat tyrimą. Čekai nuo 2013 metų atlieka tokį tyrimą ir turi labai kontroversiškas išvadas“, – sako Seimo Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkė Guoda Burokienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.