Lietuvoje

2017.10.18 15:06

Sulaikyta Klaipėdos licėjaus direktorė STT aiškinasi, kaip įgijo kelis butus

15min.lt2017.10.18 15:06

Antradienį visą dieną Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos patalpose apklausinėta Klaipėdos licėjaus vadovė Regina Kontautienė turėjo aiškintis ne tik dėl to, kaip už įstaigos lėšas pirkti baldai atsidūrė jos artimųjų namuose, bet ir dėl jos valdomo nekilnojamojo turto.

Prestižinės uostamiesčio mokyklos steigėjai ir vadovei pareikšti įtarimai dėl turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, siekiant asmeninės naudos. Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad direktorė, pasinaudodama savo pareigomis, už vadovaujamos įstaigos lėšas pirko baldus, kurie nebuvo naudojami ugdymo įstaigos reikmėms ir buvo pristatyti ne į ugdymo įstaigą, o į direktorei ir jos artimiesiems priklausančias patalpas.

Bėdos dėl turto?

Tačiau STT tyrimas gali išsiplėsti ir apimti ne tik baldų pirkimą. Paaiškėjo, kad žinoma uostamiesčio moteris savo vardu pernai įsigijo net du butus. Įdomu tai, kad šių metų pradžioje nuosavu būstu apsirūpino ir mokyklos vadovės artimas giminaitis, butą įregistravęs taip pat savo vardu.

Prestižinei mokyklai vadovaujanti R. Kontautienė antradienį buvo apklausinėjama STT agentų. Šaltinių teigimu, Klaipėdos licėjaus vadovė parodymus duoda, tačiau savaip aiškina situaciją, dėl kurios pateko į teisėsaugininkų akiratį. Šaltinių teigimu, tarp teisėsaugininkų surinktų duomenų minimas jos brolio bute atsidūręs virtuvės baldų komplektas, brangi santechnika, už kurią mokėjo Klaipėdos licėjus.

Giminaičio baldams ugdymo įstaiga išleido apie 4 tūkst. eurų. Aiškinamasi kiek dar lėšų gali būti panaudota įrenginėjant 2017 metų sausio mėnesį nupirktą butą. Pati R. Kontautienė teisėsaugininkams aiškina, kad visos išlaidos yra pagrįstos, kiekvienam pirkiniui yra dokumentai, o tai, kad už privačios mokyklos lėšas pirkti daiktai rasti trečiųjų asmenų būstuose, nieko neturėtų stebinti, nes tam sudarytos panaudos sutartys.

Butų ir buitinės technikos su baldais privačiai mokyklai, pasak jos vadovės, galėjo reikėti reprezentaciniais sumetimais. Tačiau kokie reprezentatyvūs asmenys juose leido laiką, kol kas nėra aišku.

Per mėnesį – du butai

Pati R. Kontautienė 2016 metų spalio mėnesį įsigijo net du butus. Vieną jų pirko Klaipėdoje, kitą – Juodkrantėje. Oficialiai žinoma moteris nurodo gyvenanti uostamiestyje, Alytaus gatvėje esančiame privačiame, dviejų aukštų name. Tačiau pernai spalį jos vardu nupirktas butas J. Zauerveino 16-ame name. Šalia nupirktas ir butas R. Kontautienės giminaičio vardu. Tik sandoris vykdytas šiais metais. O štai centrinėje Juodkrantės L. Rėzos gatvėje būstą R. Kontautienė įsigijo pernai, taip pat spalio mėnesį. Pirminiais duomenimis, Klaipėdos licėjaus vadovei gali tekti aiškintis, ar už šiuos pirkinius ji mokėjo savo asmeninėmis lėšomis.

Mokestis – 300 eurų

Klaipėdos licėjus viena prestižiškiausių ir gerus rezultatus demonstruojančių ugdymo įstaigų pajūryje. Gerą vardą pelniusioje mokykloje mokosi uostamiesčio elito atžalos, nes ne kiekviena šeima vaiko mokslams kas mėnesį gali skirti 300 eurų mokestį. Pati R. Kontautienė, šaltinių teigimu, gaudavo nemenką atlyginimą. Jis viršijo pustrečio tūkstančio eurų.

Oficialiai R. Kontautienė nuo spalio 12-osios atostogauja. Licėjaus darbuotojai prasitarė, kad mokyklos vadovė buvo suplanavusi kelionę į užsienį. Moteris esą kolegoms buvo prasitarusi apie tai, kad jau turi lėktuvo bilietus į Ispanijos kurortą. Tačiau antradienį R. Kontautienės namuose ir licėjuje pasirodžius STT agentams, moteris buvo sulaikyta dviem paroms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.