Lietuvoje

2017.10.18 15:35

P. Baršauskas žada skųsti etikos kontrolieriaus sprendimą

LRT.lt 2017.10.18 15:35

Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas, kaip rašoma pranešime spaudai, skųs teismui Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos sprendimą dėl etikos taisyklių nesilaikymo habilitaciniame darbe.

„Su Vigilijaus Sadausko nuomone šmeižto mano atžvilgiu tema susipažinau. Tokios jos ir tikėjausi, niekas nenustebino: akivaizdžios šališkos interpretacijos, daug procedūrinių pažeidimų, kategoriškas atsisakymas priimti mano atsakymus, kuriuos, siekiant išvengti bet kokių interpretacijų, norėjau pateikti raštu – tai akivaizdus skubaus politinio susidorojimo tęsinys. Gyvename teisinėje valstybėje. Šiuo metu kartu su teisininkais rengiu atsakymus. Ginsiuosi teisme“, – pareiškė KTU rektorius P. Baršauskas.

Trečiadienį Vilniaus Gedimino Technikos universitetas (VGTU) išplatino pranešimą spaudai, kad gavo oficialų Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus sprendimą, kuriame VGTU įpareigojamas atšaukti sprendimą dėl aukštojo mokslo kvalifikacijos P. Baršauskui suteikimo. 

„Remiantis LR Mokslo ir studijų įstatymu, esame įpareigoti sprendimą vykdyti. Siekdami elgtis atsakingai, šiuo metu kartu su Vilniaus universitetu (VU) aiškinamės procedūras, pagal kurias galėtume teisėtai įgyvendinti kontrolieriaus sprendimą. Situaciją apsunkina tai, kad habilitacijos laipsnis šiuo metu nebėra teikiamas, o pagal habilitacijos suteikimo P. Baršauskui metu galiojusį Vyriausybės 1996 m. lapkričio 13 d. nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių sistemos bendrųjų nuostatų patvirtinimo“ buvo apibrėžta tik habilitacijos suteikimo, o ne atšaukimo tvarka“, – rašoma pranešime.