Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.18 17:38

Kodėl Saulė virš Lietuvos paraudo?

15min.lt, BNS 2017.10.18 17:38

Europos gyventojus – nuo Prancūzijos iki Skandinavijos, taip pat ir Baltijos šalyse, – kurie trečiadienio rytą pakėlė akis į dangų, nustebino neįprastas vaizdas. Apsiblaususiame danguje vos žibėjo raudonai oranžinė Saulė.

Pasak specialistų, tokį reiškinį sukėlė Portugalijoje siaučiančių miško gaisrų dūmai ir suodžiai, taip pat uragano Ofelija atneštos dulkės iš Sacharos.

„Kai Saulė šviečia pro orą su pelenų ir dulkių dalelėmis, spinduliai lūžta, mėlyna šviesa „dingsta“, todėl Saulės diskas atrodo raudonas“, – portalui „Yle“ aiškino suomių meteorologas Tonis Hellinenas. Pasak jo, raudonos Saulės reiškinys Suomijoje yra itin retas.

O Taline dėl to temti ėmė dar antradienį, maždaug 13 val. vietos laiku.

Sinoptikė Taimi Paljak Estijos radijui sakė: „Peržiūrėjome nuotraukas iš palydovų, o Suomijos meteorologijos tarnyba irgi patvirtino, kad iki mūsų atėjo ir gaisrų Portugalijoje dūmai ir suodžiai, taip pat, iš dalies, dulkės iš Sacharos.“

Pasak sinoptikės, trečiadienį oro masės pakeis judėjimo kryptį ir į Estiją atslinks švaresnio ir vėsesnio oro masės.

Palydovinių duomenų analizė aiškiai parodo, kad virš Prancūzijos šiaurinės dalies, Beneliukso šalių, Vokietijos šiaurės ir didesniosios dalies Baltijos šalių tvyro dūmų debesys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi