Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.18 10:39

Kreipėsi į STT: A. Verygos komanda galimai daro įtaką renkant institucijų vadovus

ELTA, LRT.lt 2017.10.18 10:39

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Antanas Matulas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komandos galimai darytos įtakos renkant Valstybinės ligonių kasos direktorių.

Seimo narys teigia turįs duomenų, kad komisijos pirmininkė galbūt buvo verčiama konkurso nugalėtoju išrinkti Igorį Baikovskį. Informacija perduota Specialiųjų tyrimų tarnybai.

„Mano turimais duomenimis, ministro patarėjas Danas Bakša galimai vertė komisijos pirmininkę sudiktuoti klausimus ir atsakymus, kad konkursą laimėtų I. Baikovskis. Panašiai, atrodo, konkursai vyko ir Palangos reabilitacijos ligoninėje, ir organizuojant kai kuriuos kitus konkursus“, – pažymėjo A. Matulas.

Pasak parlamentaro, jei informacija pasitvirtintų ir paaiškėtų, kad ministras A. Veryga, prisidengęs teisingumo ir nešališkumo kauke, galimai daro įtaką renkant atsakingų institucijų vadovus, jis turėtų nedelsdamas trauktis iš einamų pareigų arba būti pašalintas.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išplatintame pranešime spaudai rašo, kad tokį Seimo nario žingsnį vertina kaip spaudimą siekiant „paskatinti SAM atsakingus darbuotojus anuliuoti jo žmonos S. Matulienės 1960 eurų skolą SAM, susidariusią po jos darbo Briuselyje".

Kaip rašoma pranešime, kaip tik šiuo metu yra svarstomas klausimas, kaip užtikrinti, kad SAM darbuotoja S. Matulienė grąžintų susidariusį įsiskolinimą. „Be to, galbūt tai gali būti noras paskatinti jo žmonai skirti aukštesnes pareigas sveikatos apsaugos sistemoje“, – rašoma pranešime. 

Apie konkursą į VLK direktoriaus pareigas SAM atsakė neturinti teisės kalbėti, nes „šiuo metu galiojantys teisės aktai draudžia atskleisti duomenis apie konkurse dalyvavusius pretendentus“.

VLK direktoriaus konkursą laimėjo Jūratė Sabalienė, ilgametė VLK darbuotoja ir buvusi viceministrė, dirbusi su tuometiniu ministru Juru Požėla.  

„Akivaizdu, kad konkursas į VLK vadovus vyko objektyviai ir skaidriai ir apie jokį tariamą poveikį net negalime kalbėti“, – rašoma SAM pranešime. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi