Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.18 08:39

V. Landsbergis švenčia 85 metų sukaktį

Trečiadienį, spalio 18-ąją, pirmajam atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovui, Kovo 11-osios Akto signatarui, visuomenės veikėjui, meno, muzikos ir kultūros istorikui Vytautui Landsbergiui sukanka 85-eri. 

Buvusį Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius yra palyginęs su Didžiosios Britanijos premjeru Winstonu Churchilliu, kuris sunkiausiais šaliai metais mokėdavo ją sutelkti. V. Landsbergis, apžvalgininkų teigimu, yra neabejotinai vienas svarbiausių XX-ojo amžiaus pabaigos Lietuvos politikų. Pasak istoriko Algirdo Jakubčionio, jis iškilo stebėtinai greitai, vos per porą metų, tačiau jo vykdoma politika atitiko daugelį to meto lietuvių interesų.

D. Grybauskaitė: į V. Landsbergio asmenybę telpa labai daug Lietuvos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama V. Landsbergį su jubiliejumi, sako, kad į profesoriaus asmenybę telpa labai daug Lietuvos.

„Nuo garbingos giminės, įvairiais laikais branginusios ir gynusios lietuvybę, iki vardo, žinomo visame pasaulyje. Tai vardas, visada tariamas greta Sąjūdžio ir Baltijos kelio, Kovo 11-osios ir Sausio 13-osios, įgavęs ypatingą svorį“, – rašoma prezidentės sveikinime.

D. Grybauskaitė sako gerai suprantanti, kad tik pats V. Landsbergis iš tiesų žino, ką reiškė tomis istorinėmis Lietuvai dienomis prisiimti lyderio atsakomybę.

BNS nuotr.

„Šią istoriją profesorius V. Landsbergis kuria ir toliau – kaip retas iš politikų, visuomenės ir kultūros veikėjų reaguodamas į visa, kas svarbu mūsų valstybei, savo gyva, žaižaruojančia mintimi nepalikdamas abejingų, išgrynindamas dabartinę politiką ir sugrąžindamas jai svarbiausius orientyrus“, – rašoma sveikinime.

Šalies vadovė padėkojo V. Landsbergiui, kaip Lietuvos laisvės architektui, mąstytojui, kūrėjui ir labai jaunam savo dvasia žmogui, iš kurio daugelis nuolat mokomės drąsos ir orumo, laisvos ir garbingos laikysenos, būdingos didelėms asmenybėms.

Prezidentė jubiliatui palinkėjo dar daug metų, pripildytų veiklos, kūrybos džiaugsmo, sveikatos ir ištvermės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi