Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.17 20:31

Sergančius sunkiomis ligomis vaikus slaugantiems šeimos nariams išmokas numatoma mokėti ilgiau

LRT.lt 2017.10.17 20:31

Seimas po svarstymo pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma sergančius sunkiomis ir ypač sunkiomis ligomis vaikus slaugantiems šeimos nariams mokėti ligos socialinio draudimo išmoką ilgesnį laikotarpį. Be to, teisę gauti ligos išmokas šiais atvejais įgis ir apdrausti seneliai, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

Šeimos nariams, slaugantiems vaiką iki 18 metų, sergantį ypač sunkiomis ligomis, išmoka iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų būtų pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama visą reikalingą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 364 kalendorines dienas.

Slaugantiems vaiką iki 18 metų, sergantį sunkiomis ligomis, išmoka būtų mokama ne ilgiau kaip 180 kalendorinių dienų, skaičiuojant nuo pirmosios slaugymo dienos.

Pasibaigus minėtiems ligos išmokos mokėjimo terminams, toliau ligos išmoka už to paties vaiko, sergančio ypač sunkia liga ar sunkia liga slaugymą, būtų mokama ne ilgiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus.

Projekte taip pat numatyta, kad slaugantiems vaiką iki 18 metų, sergantį ligomis, dėl kurių nustatytas sunkus neįgalumo lygis, ligos išmokos būtų mokamos ne daugiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus.

Pagal projektą ypač sunkių ligų sąrašą, kaip ir sunkių ligų sąrašą, tvirtintų sveikatos apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Šiuo metu sunkiomis ligomis sergančius vaikus slaugantys šeimos nariai socialinio draudimo išmokas gali gauti ne daugiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus.

Po svarstymo už įstatymo pakeitimus balsavo 93 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16