Lietuvoje

2017.10.17 17:11

NMA departamento direktoriui pareikšti įtarimai korupcija

LRT.lt 2017.10.17 17:11

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų Nacionalinėje mokėjimo agentūroje prie Žemės ūkio ministerijos (NMA), rašoma STT pranšime spaudai. NMA pranešė, kad NMA Teisės departamento direktorius Tautvydas Jakutis, kuriam buvo pateikti įtarimai, nedelsiant nušalintas nuo užimamų pareigų.

NMA taip pat pradėjo savo vidinį tyrimą.

Pirmadienį vakare sulaikytas NMA Teisės departamento direktorius, jam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir kyšininkavimo. Atliekami būtini pirminiai ikiteisminio tyrimo veiksmai.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

2014 m. STT pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą dėl kito NMA departamento vadovo korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų. 2015 m. kovo 16 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad buvęs NMA Kontrolės departamento direktorius V. D. kyšininkavo – reikalavo iš NMA darbuotojo 10 tūkst. litų (beveik 3 tūkst. eurų) kyšio ir dalį šios sumos priėmė.