Lietuvoje

2017.10.17 16:40

Tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas II“ dalyvaus per 2 tūkst. karių

LRT.lt 2017.10.17 16:40

Spalio 18–31 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone ir Generolo Silvestro Žukausko poligone dvi savaites vyks tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas II“, skelbia Krašto apsaugos ministerija. 

Pratybų metu bus treniruojami ir vertinami Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priskirtų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir  Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų mechanizuotojo pėstininkų bataliono gebėjimai planuoti ir vykdyti gynybos ir puolimo operacijas, gerinama sąveika su NATO sąjungininkais.

Mokymuose dalyvaus daugiau nei 2,3 tūkst. karių iš dvylikos NATO šalių, taip pat ir NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso vadavietės štabo elementas. Pagrindiniu pratybų akcentu taps NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, kuri yra integruota į Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“, veiksmų mūšio lauke ir vadovavimo-valdymo grandinės su aukštesniąja vadaviete tobulinimas.

Rukloje nuo metų pradžios dislokuotai  ir birželį visą operacinį pajėgumą pasiekusiai  daugianacionalinei kovinei grupei vadovauja Vokietija. Savo karių jai yra skyrusios Belgija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Norvegija. Be NATO kovinę grupę Lietuvoje sudarančių valstybių pratybose „Geležinis vilkas II“ drauge treniruosis ir Čekijos, Danijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Slovėnijos kariai. Jie planuos ir organizuos gynybines ir stabdymo operacijas ne tik kariniuose poligonuose, bet ir civilėje aplinkoje.

„Geležinis vilkas II“ – tai kasmetinės Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybos.

Šių metų birželį vyko pirmoji pratybų „Geležinis vilkas“ serijos dalis,  joje dalyvavo daugiau nei 5 tūkst. karių iš dešimties NATO šalių. Tąkart buvo treniruojama pirmoji NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės pamaina. Tuomet daugianacionalinė kovinė grupė, skirta atgrasymui ir gynybai, buvo paskelbta  kaip pilnai  integruota į  brigadą „Geležinis Vilkas“ ir pasirengusi vykdyti jai pavestas užduotis.