Lietuvoje

2017.10.18 12:03

Trečiadienį tikrinta Gyventojų perspėjimo sistema

LRT.lt2017.10.18 12:03

Trečiadienį 11 val. 52 min. įvyko Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai  turėjo girdėti sirenų gausmą, įjungtą centralizuoto valdymo sirenos garsinį signalą „Dėmesio visiems“, taip pat gyventojams išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą. 

Pranešime spaudai atkreipiamas dėmesys, kad šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau gali būti priimami tik tais telefonais, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama tinklalapiuose adresu: www.vpgt.lt, www.gpis.vpgt.lt. ir www.lt72.lt. Jeigu perspėjimo pranešimo savo mobiliajame telefone žmogus negavo, nors ir jį aktyvavo, jam reikėtų rašyti elektroniniu paštu gpis@vpgt.lt.

Patikrinimo metu sirenos kaukė 3 minutes. Nustojus joms kaukti, 11 val. 55 min., per LRT RADIJO ir LRT TELEVIZIJOS programas, regionines ir vietines radijo programas gyventojams skelbta informacija ir rekomendacijos.

Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidėjo kartu su sirenų jungimo pradžia, t. y. 11 val. 52 min. ir tęsėsi iki 11 val. 58 min.

Tuo pačiu primenama, kad išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas Perspėjimo sistemos patikrinimas.

Trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas atliekamas kiekvieno mėnesio pirmąją darbo dieną 10.00 val. Šių patikrinimų metu šalies gyventojai turi galimybę įsitikinti, ar jie yra teisingai įsijungę korinio transliavimo funkciją tam, kad gautų trumpuosius perspėjimo pranešimus. Patikrinimo metu pranešimai perduodami kas vieną minutę. Jeigu telefone nustatymai yra teisingi, gyventojas gaus tik vieną pranešimą.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, šalies gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus, prireikus per mobiliąsias įgarsinimo priemones ar per pasiuntinius, o informuojami per radiją ir televiziją

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.