Lietuvoje

2017.10.17 14:37

Socialdemokratų skilimas Seime prasidėjo: dvi versijos

Dalia Plikūnė, DELFI.lt2017.10.17 14:37

Partijoje likę socialdemokratai rengiasi frakcijų skyryboms Seime, ir buvusių bendrapartiečių savais nebelaiko.

„Jis yra išspręstas, dalintis nieko nereikia – arbatinukai, puodukai yra Seimo nuosavybė, ne frakcijos, o toliau belieka tik paskelbti mums, kad septyni asmenys priklauso opozicijai, išsirinkti seniūną, seniūno pavaduotoją“, – sakė Algimantas Salamakinas.

Pasak socialdemokrato, naujasis socialdemokratų frakcijos seniūnas turėtų būti išrinktas šią savaitę. O buvusiems partiečiams esą teks kurti naują frakciją, ir ieškoti naujo pavadinimo.

„Jei jie nepriklauso šitai partijai, tai jie turi ieškotis kito pavadinimo ir viskas. O tie, kurie lieka partijoje, jie vadinsis toliau socialdemokratų partijos frakcija, ir čia jokių problemų nėra“, – sakė A. Salamakinas.

Socialdemokratas priminė, kad tai nėra pirmas frakcijų išsiskyrimas Seimo istorijoje.

„Tas buvo užpraeitą kadenciją su Arūno Valinsko frakcija, kada dalis jų liko partijoje, tai jie ir liko Tautos prisikėlimo frakcija, o dalis kurie išėjo, tai jie pasivadino Ąžuolais, ir viskas išspręsta. Taip, kad analogas yra“, – sakė A. Salamakinas.

Buvę socialdemokratai su tuo nesutinka

Tuo tarpu buvęs socialdemokratų partijos narys Juozas Bernatonis su A. Salamakinu nesutinka, ir teigia, kad „visi dirba kaip dirbę“.

„Frakcija vadinasi Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija. Aš išėjau iš partijos, bet nematau problemos dirbti su tais, kurie turi partinius bilietus, nes esu socialdemokratinių pažiūrų. Mes praktiškai bendraminčiai. Šiandien visais darbotvarkės klausimais buvo vienodas požiūris. Mes siūloma dirbti toliau“, sakė J. Bernatonis.

DELFI primena, kad šeštadienį iš socialdemokratų gretų pasitraukė aštuoni partinę etiką pažeidę partiečiai. Dar vienas – Antanas Vinkus iš partijos buvo išmestas. Anksčiau iš partijos pasitraukė ir Linas Linkevičius.

Dirbti opozicijoje liko septyni Seimo socialdemokratai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.