Lietuvoje

2017.10.17 10:12

L. Linkevičius: ES turi kalbėtis su Rusijos pilietine visuomene

LRT.lt 2017.10.17 10:12

Spalio 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje Liuksemburge, kuriame buvo aptarti Irano, Šiaurės Korėjos, Turkijos ir žmogaus teisių klausimai.  

Žmogaus teisių klausimas, kuris į Tarybos darbotvarkę buvo įtrauktas Baltijos ir Šiaurės šalių dėka, susilaukė ministrų dėmesio ir gyvos diskusijos. Ministrai akcentavo, kad svarbu išlaikyti ES vienybę ir aktyviai ginti žmogaus teises visame pasaulyje, aiškiai ir garsiai įvardinti šalis, kurios susiduria su žmogaus teisių užtikrinimu. Ministras L. Linkevičius paragino ES skirti didesnį dėmesį politinių ir pilietinių laisvių bei žmogaus teisių pažeidimams Rusijoje ir jos okupuotose kaimyninių šalių (Ukrainos, Gruzijos) teritorijose bei ieškoti mechanizmų, kaip koordinuotai ir operatyviai padėti Rusijos režimo aukoms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Mes turime kalbėtis su Rusijos pilietine visuomene, nes Rusijoje yra daugiau nuomonių, ne tik Kremliaus pozicija“, – sakė ministras L. Linkevičius.

Uždaroje sesijoje ministrai, aptardami JAV Prezidento D. Trumpo sekmadienio pranešimą Kongresui dėl Bendro visapusiško veiksmų plano (JCPOA), sutarė toliau remti JCPOA kaip veiksmingą Irano branduolinės programos sprendimą ir išreiškė lūkestį, kad visos susijusios šalys laikysis susitarimo tol, kol Iranas jį įgyvendins. Lietuvos ministras pažymėjo, kad reikia atskirti susitarimą ir realų susirūpinimą keliantį Irano balistinių raketų programos vystymą bei Irano vaidmenį augant įtampai regione. Ministrai taip pat sutarė dėl papildomų ribojančių priemonių Šiaurės Korėjai (KLDR).