Lietuvoje

2015.09.08 13:45

STT baigė ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Vilniaus vicemero R. Adomavičiaus

LRT.lt2015.09.08 13:45

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti Vilniaus vicemerui Romui Adomavičiui.  

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti Vilniaus vicemerui Romui Adomavičiui.

Ikiteisminio tyrimo medžiaga perduota Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorui, kontroliavusiam ir organizavusiam ikiteisminį tyrimą, kaltinamajam aktui surašyti ir bylai perduoti į teismą.

Šioje baudžiamojoje byloje buvęs sostinės vicemeras įtariamas prekyba poveikiu, kadangi, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios UAB „Vilniaus vandenys“ Stebėtojų tarybos narys, žadėdamas pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, taip paveikti kitą valstybės tarnautojui prilyginamą asmenį, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį – 40 tūkstančių litų.

STT pareigūnai surinko pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad R. Adomavičius nuo 2012 m. birželio mėnesio provokavo akcinės bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį asmenį (buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą D. N.) jam duoti 40 tūkstančių litų kyšį ir už tai pažadėjo paveikti UAB „Vilniaus vandenys“ generalinį direktorių, kad „Utenos melioracija“ būtų pripažinta nugalėtoja „Vilniaus vandenų“ vykdomame 9 milijonų litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime.

Tęsdamas nusikalstamą veiką, buvęs Vilniaus vicemeras pareikalavo duoti 5 procentų vertės (apie 450 000 tūkstančių litų) nuo pateikto bendrovės „Utenos melioracija“ konkursinio pasiūlymo minėtam viešajam pirkimui kyšį, teigiama pranešime spaudai.

Atkreiptinas dėmesys, kad 2013 m. birželio 1 d. visuomenės informavimo priemonių (dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir interneto naujienų portale lrytas.lt) publikacijoje pateikiama tikrovės neatitinkanti ir visuomenę klaidinanti informacija apie šio ikiteisminio tyrimo aplinkybes ir neva STT rengtą provokaciją prieš žinomus šalies politikus.

STT pareigūnai nustatė, kad būtent Vilniaus vicemeras R. A.domavičius reikalavo iš D. N. neteisėto atlygio už tam tikrus veiksmus, o reikalautas 40 tūkstančių litų kyšis buvo perduotas jo nurodytu būdu.

Taip pat STT užtikrina, kad nei atlikdama šį ikiteisminį tyrimą, nei kitomis aplinkybėmis ar atvejais STT nerengė ir niekada neskatino kitų asmenų rengti jokių provokacijų nei prieš publikacijoje minimus, nei prieš kitus šalies politikus.

STT nuomone, klaidinančios, tikrovės neatitinkančios ir tyrimo metu nustatytoms aplinkybėms prieštaraujančios informacijos skleidimas visuomenės informavimo priemonėse yra dažnai pasitaikanti įtariamųjų gynybinė pozicija, bandymas sukelti visuomenėje emocinį rezonansą menkinant STT veiklą kovojant su korupcija, siekiant iš anksto daryti spaudimą baudžiamąją bylą nagrinėsiančiam teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt