Lietuvoje

2017.10.16 17:56

Vilniaus administracijos vadovė A. Vaitkunskienė atmeta R. Šimašiaus raginimą trauktis

BNS2017.10.16 17:56

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė atmetė mero Remigijaus Šimašiaus raginimą trauktis iš pareigų ir atsisakė pasiūlymo dirbti savivaldybei priklausančioje šilumos tiekimo bendrovėje Vilniaus šilumos tinklai (VŠT).

„Po tiek kartų išreikšto pasitikėjimo, pagyrimų ir padėkų (...) aš nesuprantu ir nežinau priežasčių, kodėl aš turėčiau parašyti prašymą atleisti mane iš darbo savo noru“, – BNS pirmadienį sakė A. Vaitkunskienė.

Ji kalbėjo, kad šeštadienį gavo preliminarų pasiūlymą dirbti VŠT, tačiau jo atsisakė.

„Aš gavau preliminarų pasiūlymą iš Vilniaus šilumos tinklų vadovo šeštadienį. Jis yra su geresne alga nei mano alga. Aš ilgai svarsčiau, aš tariausi su savo artimaisiais ir nutariau, kad negalėčiau. Mano tikroji valia yra dirbti ir aš noriu dirbti savo darbą. (...) Jeigu aš sutikčiau dabar dirbti kitame poste, kuris geriau apmokamas, tai aš pagalvojau, jog tai būtų tarsi mainai ar neskaidrus sandoris už aukštesnį atlyginimą“, – tvirtino A. Vaitkunskienė.

„Bet kokiu atveju, kokie veiksmai būtų daromi toliau, jokių alternatyvių postų ar pasiūlymų, kad ir su didesne alga aš negaliu priimti, nes tai būtų panašu į suokalbį ar net nežinau ką“, – pridūrė ji.

Šiuo metu A. Vaitkunskienės atlyginimas trečiąjį ketvirtį prieš mokesčius siekė 2,34 tūkst. eurų.

Ji teigė, jog šiuo metu laukia tolimesnių R. Šimašiaus žingsnių, kalbant apie siūlymą ją pakeisti. Administracijos direktorių mero siūlymu gali atleisti savivaldybės taryba.

A. Vaitkunskienė apie VŠT pasiūlymo atsisakymą R. Šimašių bei savivaldybės departamentų vadovus informavo pirmadienį ryte.

R. Šimašiaus atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas BNS teigė, jog meras situaciją komentuos vėliau pirmadienį arba antradienį.

Vilniaus meras praėjusį penktadienį viešai pasiūlė pakeisti administracijos direktorę A. Vaitkunskienę. Tada jis teigė, kad šias pareigas siūlys dabartiniam savo patarėjui informacinėms technologijoms Povilui Poderskiui.

Ekonomistės ir teisininkės išsilavinimą turinti A. Vaitkunskienė sostinės savivaldybės administracijai vadovauja nuo 2015-ųjų balandžio, ji turi 18 metų vadovavimo patirtį bankų sektoriuje. Prieš ateidama į savivaldybę ji dirbo „Citadele” banke, užėmė banko valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas, dėstytojavo Mykolo Romerio universitete.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt