captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ministrė apie švietimo sistemos ydas: mokyklose – per daug biurokratijos

Pirmadienį Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertas pateikė savo rekomendacijas Lietuvos švietimui. Apie rekomendacijas ir kaip jas rengiamasi įgyvendinti pasakoja švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vertindama EBPO rekomendacijas dėl mokytojų, švietimo ir mokslo ministrė akcentavo, kad didžiąją dalį švietimo sėkmės lemia mokytojas.

„Žiūrint į kitų šalių reformas, ką analizuoja ir EBPO, yra akivaizdžiai matoma, kad investicija į mokytoją, mokytojo išlaisvinimas, mokytojo profesionalumo stiprinimas yra ta kryptis, kuria turime eiti. Tai mums ir rekomenduoja ekspertai“, – sako J. Petrauskienė.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės, pagal EBPO rekomendacijas jau yra parengtos naujos mokytojų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo gairės Lietuvoje.

„Šiandien virš 50 proc. mokytojų Lietuvoje yra vyresni nei 50 metų. Per ateinančius penkerius metus daug kur, ypač regionuose, mums trūks mokytojų-dalykininkų, todėl įgyvendindami rekomendacijas pertvarkome mokytojų rengimo sistemą, numatome mokytojus rengti pačiose geriausiose aukštosiose mokyklose, koncentruojant tai į tris pedagogų rengimo centrus Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose“, – vardija J. Petrauskienė.

Išsamiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...