Lietuvoje

2017.10.16 18:15

J. Subotinui už viešą valstybės menkinimą gresia laisvės apribojimas

BNS2017.10.16 18:15

Vilniaus apylinkės prokuratūra laisvės apribojimu siūlo bausti Jurijų Subotiną, nes jis viešai paskelbė Lietuvą menkinantį komentarą.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį išnagrinėjo J. Subotino baudžiamąją bylą ir nuosprendį skelbs spalio 30 dieną.

„Ačiū Stalinui, Sniečkui ir Tarybų valdžiai, kam nepatinka būti kartu su Rusija – von nakui iš Lietuvos, čemodan–vokzal, Amerika“, – buvo skelbiama 2016 metais komentare po straipsnius interneto portale.

Už šiuos žodžius prokurorė Iveta Vaivadienė J. Subotinui siūlo skirti laisvės apribojimą vieniems metams ir dviem mėnesiams, uždraudžiant jam išvykti iš namų nuo 22 iki 6 valandos. Prokurorė taip pat mano, kad vyrui turi būti uždrausta lankytis interneto kavinėse.

Prokuratūra prašo pripažinti J. Subotiną kaltu tyčia, grasinančiu, užgauliu ir įžeidžiančiu būdu propagavus palankų požiūrį į Lietuvos okupaciją, priešiškumą esamai santvarkai.

Apie valstybę menkinantį komentarą teisėsaugai pranešė privatus asmuo, jis teisme apklaustas liudytoju.

Pagal IP adresą pareigūnai nustatė, kad komentaras rašytas iš buto, kuriame gyvena J. Subotinas. Jo bute Vilniuje atlikta krata, tačiau kompiuteris nerastas. Teisme apklausta buvusi kaltinamojo sutuoktinė.

Už panašų nusikaltimą J. Subotinas yra baustas pinigine bauda, jos dar nėra sumokėjęs.

J. Subotinas anksčiau yra registravęsis politinės kampanijos dalyviu į šalies prezidento postą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt