Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.16 12:55

Kremliaus kritikas V. Kara-Murza ES ministrus ragino remti Rusijos pilietinę visuomenę

BNS 2017.10.16 12:55

Žinomas Kremliaus kritikas Vladimiras Kara-Murza Europos Sąjungos (ES) ministrus pirmadienį paragino palaikyti ryšius su Rusijos pilietine visuomene ir inteligentija, sako susitikimą surengęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Jo iniciatyva Liuksemburge prieš Europos Sąjungos (ES) Tarybos susitikimą surengtuose darbo pusryčiuose dalyvavo penki ministrai, įskaitant britų diplomatijos vadovą Borisą Johnsoną.

„Įžangoje pasakiau, kad mes turime skirti Rusiją nuo Kremliaus. V. Kara-Murza tą temą išvystė ir norėjo pateikti alternatyvų požiūrį, neprašydamas jokios finansinės paramos ar paramos keisti valdžią, nes pabrėžė, kad tai yra Rusijos piliečių reikalas. Vienintelis dalykas, ko jis prašė – laikytis principų, vertybių ir palaikyti ryšį su pilietine visuomene, padėti kultūros inteligentijai“, – BNS telefonu iš Liuksemburgo sakė ministras.

Rusijos opozicijos veikėjas, žmogaus teisių aktyvistas V. Kara-Murza teigia, kad jį jau du kartus Rusijoje mėginta nunuodyti. Pastaruoju metu jis gyveno JAV.

ES ministrai pirmadienio susitikime Liuksemburge turėtų daugiausia dėmesio skirti susitarimui dėl Irano branduolinės programos. JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį apkaltino Iraną pažeidinėjant 2015 metų sutartį. Anot L. Linkevičiaus, ES ministrai turėtų išsakyti paramą šiam susitarimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi