Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.16 10:56

Vilniaus universitetas įsitvirtino regiono lyderių 20-uke

LRT.lt 2017.10.16 10:56

Ketvirtąkart paskelbtame Kylančios Europos ir Centrinės Azijos universitetų reitinge (QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia, EECA) Vilniaus universitetas (VU) įsitvirtino geriausių aukštųjų mokyklų 20-tuke ir dabar užima rekordiškai aukštą – 18 vietą, rašoma pranešime spaudai.

Tai – geriausias universiteto rezultatas nuo reitingo sudarymo pradžios. VU, palyginti su kitomis šalies aukštosiomis mokyklomis, pirmauja pagal akademinės reputacijos, reputacijos tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykio, publikacijų citavimo dažnio bei matomumo internete rodiklius.

„Kasmet gerėjančios pozicijos reitingų lentelėse rodo, kad pasirinktos pokyčių kryptys duoda apčiuopiamų rezultatų. Džiugu matyti, kad pagal darbdavių vertinimus esame 11 vietoje visame regione su 97 taškais iš 100 galimų. Vertiname verslo lyderių pasitikėjimą, kuris motyvuoja mus būti dar labiau matomus ne tik regione, bet ir pasaulyje“, – sako VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Reitingo sudarytojai pastebi, kad per pastaruosius ketverius metus VU nuosekliai didina atotrūkį tiek Lietuvoje, tiek ir reitinguojamame regione. Nuo 2011 m. VU rodikliai lenkė kitų regiono aukštųjų mokyklų rezultatų vidurkį keliomis dešimtimis procentų, ir šis skaičius kasmet augo. Šiemet atotrūkis nuo kitų regiono aukštųjų mokyklų vidurkio siekė net 137 proc., o Lietuvoje skirtumas padidėjo iki 86,4 proc.

EECA reitinge buvo vertinami Rytų ir Vidurio Europos bei Centrinės Azijos šalių universitetai. Šiam reitingui sudaryti naudojami tie patys duomenys, kaip ir rengiant pasaulinį universitetų „QS World University Rankings“ reitingą, tačiau pakeičiami rodiklių svoriai, taip pat įvedami nauji rodikliai, tokie kaip akademikų, turinčių daktaro laipsnį, skaičius, universiteto matomumas internete pagal „Webometrics“ universitetų matomumo internete vertinimą, mokslinių darbų citavimo dažnis. Praėjusiais metais VU reitinge atiteko 21 vieta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi