Lietuvoje

2017.10.15 19:45

Kaune – pokyčiai atliekų surinkimo sistemoje

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.15 19:45

Kaune – pokyčiai atliekų surinkimo sistemoje – įrengiami nauji požeminiai šiukšlių konteineriai. Iki kitų metų pabaigos jų planuojama pastatyti 1,5 tūkst. vienetų. Senosios atliekų surinkimo vietos bus modernizuotos visame mieste.

Pirmasis modernus požeminis konteineris baigiamas įrengti Vilijampolėje, Vienožinskio gatvėje. Daugiau nei pustrečio metro gylio naujos kartos pusiau požeminiai konteineriai pagerins ne tik estetinį vaizdą. Specialistai sako, kad nuo žemės einantis šaltis stabdo bakterijų augimą, todėl nesklis nemalonūs kvapai.

„Žmonės gal pradės daugiau rūšiuoti, nes kiekvienoj aikštelėj bus komunalinių atliekų konteineris, bus plastikas, popierius, kartonas ir stiklas, tai tikrai visi galės kuo puikiausiai, ir taip pat labai gražiai atrodo, prie aplinkos prisiderina tie konteineriai“, – sakė „Autokaustos“ projektų vadovas Artūras Budreika.

Tose vietose, kur pusiau požeminių konteinerių negalima įrengti dėl techninių galimybių, bus aikštelės su trinkelių pagrindu, o jose statomi šiuo metu naudojami antžeminiai konteineriai.

„Mes keičiame konteinerius praktiškai visur, kur įmanoma. Tai yra 446 aikštelės visame mieste, iki 2018 metų jie turi būti įrengti visuose rajonuose. Pradėjome nuo Vilijampolės, Šilainių. Turiu pasakyt, kad yra vietų, Senamiestis, Naujamiestis kur negalime statyti tų konteinerių dėl tam tikrų apsaugos zonų“, – pasakojo Kauno miesto tarybos Darnios plėtros ir investicijų komiteto pirmininkas Visvaldas Varžinskas.

Iš viso žadama pastatyti 1,5 tūkstančio požeminių konteinerių. Skaičiuojama, kad jie bus naudojami bent kelis dešimtmečius. Konteinerių gamyba ir įrengimas kainuos beveik puspenkto milijono eurų. Net 85 proc. lėšų – Europos Sąjungos struktūrinių fondų pinigai. Likusią dalį skiria Kauno savivaldybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.