Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.15 19:00

Klaipėdos miestas nori plėstis į rajoną

Klaipėda ketina plėstis, prijungdama prie miesto už jos ribų esančius kai kuriuos naujus gyvenamuosius kvartalus rajone. Tačiau rajono politikai nenusiteikę Klaipėdai perduoti dalį savo žemių, nors sako, jei gyventojai pageidaus, pritars pokyčiams.

Aukštkiemių gyvenvietė priklauso Klaipėdos rajonui, nors yra miesto pašonėje. Žmonės sako patiriantys daug nepatogumų derindami inžinerinius ar spręsdami socialinius klausimus. Daug sunkumų kyla dėl vaikų. Pagal įstatymus, registruoti rajone negali lankyti miesto ugdymo įstaigų.

„Dauguma žmonių, kurie čia arti Klaipėdos gyvena, jie praktiškai dirba Klaipėdoje, vaikus į mokyklas, darželius leidžia dažniausiai Klaipėdoje, ir čia reikia patiem žmonėm manipuliuoti, deklaruotis pas močiutę kažkur, kad galėtų priimti į Klaipėdos mokyklą pagal gyvenamąją vietą. Tuo labiau, dabar ryškėja tokie dalykai, kada reikalingas pavėžėjimo klausimas, iš karto sako, o kodėl mūsų nepriveža, pavyzdžiui, iš rajono. Bet jūs deklaravot, kad jūs klaipėdiečiai esat“, – sakė Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė.

Gavę per šimto Aukštkiemių gyventojų prašymą gyvenvietę prijungti prie miesto, dėl administracinių ribų perskirstymo Klaipėdos politikai žada kreiptis į Vyriausybę.

„Negalima nepastebėti, jog Klaipėdos miestas jau seniai išėjo už savo ribų ir didelė dalis prakutusių klaipėdiečių nusipirko sklypus, pasistatė namus. Ir žmonės persikraustę save laiko klaipėdiečiais“, – pasakojo Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas.

Be Aukštkiemių norima prijungti šiaurinėje miesto dalyje esančius Glaudėnų, Kalotės, Purmalių kaimus. Taip pat ir dalį teritorijos pietinėje miesto dalyje, kurią prašo prijungti uosto kompanijos, patiriančios administravimo nepatogumų. Iš viso – per tūkstantį hektarų teritorijos.

Klaipėdos politikų teigimu, kylančios problemos tik parodo, kad Lietuvoje žiedinės savivaldybės turėtų būti jungiamos prie didžiųjų miestų, tačiau Klaipėdos rajono politikai nežada lengvai atsisakyti savo teritorijų. Jų teigimu, tuo suinteresuoti nekilnojamojo turto vystytojai, tačiau viską lems gyventojai.

„Jeigu gyventojų noras bus – taip. Taip, kad atiduotume, jie norėtų pereiti, taip. Jeigu jie nenorės, tai mes ir Taryba. Taryba šiandien nusiteikusi balsuoti prieš administracinių ribų perskirstymą todėl, kad tai mūsų rajono teritorija“, – teigė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Klaipėdos politikai prie miesto prisijungusių teritorijų gyventojams žada suvienodinti net mokesčius, kad šie nepajustų finansinės skriaudos. Teritorijų perskirstymo procedūros, skaičiuojama, užtruktų apie porą metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi