Lietuvoje

2017.10.15 18:00

Paminėtos T. Kosciuškos 200-osios mirties metinės

Lukas Šniolis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.15 18:00

Vilniuje iškilmingai paminėtos Lenkijos, Lietuvos ir JAV didvyrio Tado Kosciuškos 200-osios mirties metinės. T. Kosciuška aktyviai kovojo už Lenkijos ir Lietuvos nepriklausomybę. 1794 m. Lenkijoje prasidėjo T. Kosciuškos vadovaujamas sukilimas. Po kelių savaičių jis persimetė į Lietuvą. UNESCO šią sukaktį yra įtraukusi minimų sukakčių sąrašą.

Metinių minėjimas prasidėjo mišiomis Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Vėliau sekė  eisena iki Nepriklausomybės aikštės. Joje dalyvavo kariuomenės baikerių klubas, pučiamųjų orkestras, Vilniaus raitoji policija, Šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo rinktinė, Bajorų karališkosios sąjungos nariai.

Nepriklausomybės aikštėje pakeltos vėliavos, pasirodė kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.

„Tadas Kosčiuška įkvėpė valstiečius, dvarininkus, įkvėpę inteligentiją iššūkiui, kuris yra Nepriklausomybė, iššūkiui kuris yra laisvė, todėl mes šiandien pagarbiai lenkiame galvas generolui, manyčiau turime būti jam dėkingi ir už kovo 11-ąją ir už vasario 16-ąją, nes kažin ar be šios asmenybės turėtume tos tvirtybės ir vidinio įkvėpimo“, – sakė Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vadas Perlis Vaisieta.

„Mes, lenkai ir lietuviai, minintys Tado Kosciuškos mirties metines, gerbiantys laisvę ir demokratiją, esame T. Kosciuškos tauta. Norėčiau kreiptis į jaunimą: jei kada nors turėsite sūnų, nedvejokite, pavadinkite jį garbingu Tado arba Tadeušo vardu, kad ir jie jaustųsi esantys T. Kosciuškos vaikais“, – kalbėjo Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska.

T. Kosciuška nacionaliniu didvyriu yra laikomas Lietuvoje, Lenkijoje, Jungtinėse Valstijose. Jis buvo vienas iš pagrindinių 1794 metų sukilimo vadų Lenkijoje ir Lietuvoje, generolas, aktyviai dalyvavęs Amerikos nepriklausomybės kare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.