Lietuvoje

2017.10.15 16:13

Minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena

Minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių, turinčių regėjimo negalią, problemas ir taip mažinti jų patiriamą socialinę ir kultūrinę atskirtį. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga vienija beveik 7000 žmonių.

Anot Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovės Audronės Jozėnaitės, šiandien neregiai ir silpnaregiai kasdienybėje susiduria su daugybe problemų. Jiems dar nėra gerai pritaikyta miestų infrastruktūra, mažai prieinamas socialinis, kultūrinis gyvenimas. Taip pat sudėtinga gauti kokybišką išsilavinimą ar įsidarbinti – pavyzdžiui, darbui su neregiais specialūs pedagogai nebėra rengiami jau daug metų. 

Vis dėlto per paskutinį dešimtmetį įvyko ir svarbių pokyčių – atsirado naujų techninės pagalbos priemonių, navigacijos programų, palengvinančių neregių judėjimą. Taip pat kinta visuomenės požiūris, daugėja regėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikytų paslaugų ar pramogų.  Tarp jų – pavėžėjimo paslaugos ar parodos, teatrų pastatymai.