Lietuvoje

2017.10.21 09:09

Lietuvės patirtis Karibuose: nuo rojaus žemėje iki uragano sukelto košmaro

Šv. Bartolomėjaus saloje, esančioje Karibuose, įsikūrusi lietuvė tikina, kad čia – tikras rojus Žemėje: nėra nusikalstamumo, o visi gyvena taip, kaip nori. Vis dėlto neseniai praūžusių gamtos stichijų liudininke tapusi mergina sako, kad čia išgyventi teko ir tikrą pragarą.

26 metų Beatričė Paškevičiūtė – ryšių su visuomene specialistė. Mergina save vadina laimės ieškotoja, nebijančia naujų išbandymų. Sėkmingą karjerą Lietuvoje ji iškeitė į emigrantės duoną Londone.

Tačiau vieną dieną sulaukusi brolio draugės laiško su trumpu tekstu „Beatriče, gal nori į Karibus?“, net ir žinodama, kad ten jos laukia ne naujos karjeros galimybės, o tiesiog auklės darbas, susidėjo daiktus ir išvyko. 

Visus metus plieskianti saulė ir žydras it stiklas vandenynas lietuvę traukė tarsi magnetas. 

„Galiu pasakyti, kad tai tikrai yra rojus Žemėje, nes, visų pirma, niekas nerakina namų, niekas neturi namų raktų, nėra jokio nusikalstamumo. Nėra jokių politinių temų, visi gyvena, kas kaip nori. Turtingi ir paprasti žmonės vaikšto apsirengę, kaip nori, visi turi penkias palaidines ir niekas nelygina rūbų. Niekam neįdomu, kaip tu atrodai. Visi labai šiltai bendrauja. Gali palikti kompiuterį ant suoliuko ir grįžus vakare jį rasti, tai – nerealus jausmas“, – tikina lietuvė.  

Nedidelė Šv. Bartolomėjaus sala, kurioje gyvena kiek daugiau nei 8 tūkst. žmonių, savo įspūdinga gamta ir grožiu vilioja ne tik turistus iš viso pasaulio, bet ir garsenybes. 

Čia fotografuojasi „Victoria`s Secret“ modeliai ir ilsisi Holivudo žvaigždės. Tie, kam čia teko pabuvoti, vienbalsiai tikina, kad šioje šalyje linksmiausi pasaulio barai ir geriausi vakarėliai iki paryčių. 

„Darai, ką nori, žinai, kad tavęs niekada niekas neapvogs, niekas neužpuls, jautiesi laisvas. Tačiau žmonės ten labai daug dirba. Lietuvoje turime penkių darbo dienų savaitę, ten – šešių. Yra tokių taisyklių, kaip, pvz., sekmadienį niekas negali kelti absoliučiai jokio triukšmo: negali pjauti žolės, negali kalti. Šeštadienį nuo pietų taip pat negalima triukšmauti. Tai – tam, kad visi turėtų laiko pailsėti ir galėtų ramiai dirbti“, – pasakoja B. Paškevičiūtė. 

Kiekviena diena saloje 26 metų merginai prisiminė pasaką – gyvenimas jachtoje, maudynės Karibų jūroje ir aplink besišypsantys žmonės. Apie tai, kad čia dažnai praūžia stiprūs vėjai, lietuvė buvo girdėjusi, tačiau, net ir pasirodžius pirmosioms žinioms apie Atlanto vandenyne besiformuojantį uraganą, iš pradžių didelio jaudulio nejautė. Tačiau to, kas neseniai vyko Karibuose, nesitikėjo niekas. Per vieną naktį įspūdingi paplūdimiai ir aukštų palmių apsupti nedideli vietiniai namukai virto viena didele šiukšlių krūva.

Visas pasakojimas – laidos „Gyvenimas“ reportaže.