Lietuvoje

2017.10.14 23:45

Kaip atjauninti odą be brangių kremų?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2017.10.14 23:45

Dauguma moterų eina į kosmetikos parduotuves ir leidžia pinigus brangiems kremams, siekdamos odą išlaikyti jauną. Tačiau gražią ir sveiką odą galima turėti ir be jokių brangių kremų. Taip sako gydytojas Alvydas Unikauskas. 

„Gydytojas teisus. Mūsų odos būklė priklauso nuo mitybos: ar ji teisinga, ar beveik teisinga. Viskas – veide. Brangūs kremai pakelia mūsų savivertę, tačiau, jeigu sureguliuosite mitybą, jūsų veidas švytės“, – tikina dermatologė Natalija Jasaitienė.

Vietoje to, kad nusipirktumėte dar vieną brangų kremą nuo raukšlių, gydytojas A. Unikauskas siūlo 10 alternatyvių būdų padėsiančių išlaikyti odą jauną ir sveiką. 

Pomidoruose ir morkose, pasak specialisto, yra beta karoteno šaltinis, o šis yra vitamino A pirmtakas. Kai organizmas suvirškina produktus, kuriuose yra beta karoteno, jis yra paverčiamas vitaminu A, kitaip žinomu kaip retinolis. 

Tiems, kurie valgo mėsą ir žuvį, šio vitamino dermatologė siūlytų gauti valgant kiaušinio trynius, žuvį, kepenis. 

„Vitaminu A organizme virstantis beta karotinas yra labai stiprus antioksidantas. Jis išlygina odą, išstimuliuoja kolageno skaidulas. Vitaminas A ne tik regeneruoja kolageno skaidulas, bet gali ir apsaugoti bei atstatyti pažeistas skaidulas“, – pasakoja N. Jasaitienė. 

Jos teigimu, pomidorus galima dėti ir ant veido. „Bijau prarasti daug pacientų, tačiau pomidoras turi labai daug vitaminų A, E, didelį kiekį vitamino C, bioflavonoidų, o vienas elementas – likapenas – veikia prieš uždegimus, apsaugo odą nuo ultravioletinių spindulių“, – nurodo specialistė. 

Citrusiniai vaisiai – vieni pagrindinių vitamino C šaltinių, kurie vėl gi veikia kaip antioksidantai. Jie padeda apsaugoti odą nuo senėjimo. 

„Tai – pats populiariausias grožio vitaminas. Jis moka daryti labai daug dalykų: atstato kolageną, regeneruoja ir išlygina veido odos spalvą. Vaisiuose esantys bioflavanoidai sustiprina kraujagyslių sieneles, tai reiškia, kad mūsų oda nerausta nuo temperatūrų svyravimų. Neatsiranda daug išplėtusių kapiliarų“, – aiškina dermatologė.  

A. Unikausko teigimu, riešutuose yra daug riebiųjų rūgščių, kurios veikia kaip svarbus papildymas toms riebiosioms rūgštims, kurios natūraliai yra odos ląstelėse. 

„Riešutų ir riebalų, esančių riešutuose, mes bijoti neturime, tai labai naudingas produktas“, – antrina N. Jasaitienė. Braziliški riešutai, pasak dermatologės, ne tik stabdo senėjimą, bet gali padėti kovoti ir su spuogais. 

Kiti odai naudingi produktai – laidoje „Klauskite daktaro“.

Populiariausi