Lietuvoje

2017.10.13 15:50

V. Pranckietis lauks Seimo Antikorupcijos komisijos išvadų dėl A. Skardžiaus

ELTA2017.10.13 15:50

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, tik sulaukęs parlamentinį tyrimą atliekančios Seimo Antikorupcijos komisijos išvadų, ketina spręsti dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus leidimo dirbti su slapta informacija.

„Esame dėl Skardžiaus sutarę taip, – kol dirba Antikorupcijos komisija, jai suteiktas specialiosios komisijos statusas, kai ji pateiks išvadas mums, tada spręsime dėl kreipimosi dėl Skardžiaus leidimo dirbti su slapta informacija“, – penktadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovo nuomone, tik po komisijos išvadų bus aišku, ar yra pagrindas tokiam kreipimuisi.

„Dabar būtų nenuoseklu, reikia palaukti, kol komisija atsakys į klausimus, ir tada bus aišku, ar turime pagrindo kreiptis“, – sakė Seimo pirmininkas.

Pats A. Skardžius žurnalistams yra sakęs, kad šiuo metu turi galiojantį leidimą dirbti su slapta informacija.

Seimo nario A. Skardžiaus veiklą tirianti Seimo Antikorupcijos komisija iki šių metų lapkričio 10 d. turės Seimui pateikti savo išvadas.

Šią komisiją Seimas sudarė šių metų birželio 22 d.

Seimo Antikorupcijos komisijai parlamentarai suteikė laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus ir pavedė atlikti parlamentinį tyrimą dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos, kad Seimo narys A. Skardžius galimai gavo asmeninės naudos, darydamas poveikį Seimo, vyriausybės ir kitų institucijų sprendimams.

Antikorupcijos komisija turi atsakyti į 8 klausimus.