Lietuvoje

2017.10.12 19:36

Šalyje siautės gūsingas vėjas

LRT.lt2017.10.12 19:36

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad penktadienį vakarų, šiaurės vakarų vėjo gūsiai bus 15–20 m/s ir išplis į daugelį šalies rajonų, o vėliau pajūryje sustiprės iki 25 m/s.

Ketvirtadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą išsiuntė pranešimą mobiliųjų telefonų savininkams.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų, kad būtų atsargūs, nes pučiant stipriam vėjui, gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos, kristi dideli reklamos stendai.
   
Patariama išnešti iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas, nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatyti automobilių po medžiais, neliesti ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes tai gali kelti pavojų gyvybei. Siautėjant vėjui, rekomenduojama gerai uždaryti namų ir kitų pastatų duris ir langus. 

Šiais metais ugniagesiai  net 800 kartų vyko šalinti dėl smarkaus vėjo nuvirtusių medžių nuo važiuojamosios kelio dalies.
  
Tokiu metu nereikėtų be ypatingos priežasties palikti gyvenamosios vietos. O jei vis dėl to privalote išvykti, patariama išjunkti elektrą, užsukti dujų, vandens sklendes,  užrakinti duris ir atlikti visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.
 
Ugniagesiai pataria apie stiprų vėją informuoti savo kaimynus, ypač neįgalius ar vienišus vyresnio amžiaus žmones. O nelaimės atveju reikia skambinti skubios pagalbos  telefonu 112.

Daugiau informacijos – www.vpgt.lt ir www.lt72.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt