Lietuvoje

2017.10.12 13:09

G. Kirkilas: nereikia forsuoti tarybos posėdžio

ELTA2017.10.12 13:09

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas linkęs ieškoti kompromisinių sprendimų dėl Socialdemokratų partijoje iškilusių nesutarimų. Jo nuomone, politikoje kompromisai visada yra įmanomi.

„Kompromisai yra galimi pagal turinį ir pagal laiką. Dėl laiko yra paprasčiausias kompromisas. Kas verčia mus forsuoti tą tarybos posėdį? Padaryti mėnesio pertrauką, moratoriumą. O kas verčia? Konservatoriai gal verčia? (...) Čia vienas kompromisas. Kitas kompromisas, aišku, dėl turinio – galima ir tarybos posėdį suspenduoti ir mes galime savo sprendimą suspenduoti, bet šiandien yra valstybės reikalai, valstybė yra valstybė, yra vyriausybė, yra biudžetas. Niekas mūsų neverčia verstis per galvą. (...) Jeigu norime pasiekti kompromisą, jo reikia siekti, politikoje visuomet yra kompromiso variantai“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė G. Kirkilas.

Jo nuomone, nereikėtų forsuoti partijos tarybos posėdžio, kuris planuojamas šeštadienį.

„Manau, kad nereikia forsuoti tarybos posėdžio, dalis skyrių net nenori į jį atvažiuoti“, – sakė G. Kirkilas.

Jo nuomone, socialdemokratai galėtų svarstyti galimybę nedalyvauti vyriausybėje ir nedeleguoti kandidato į ūkio ministro postą.

„Mes išėjome iš vyriausybės, šiuo metu mūsų nėra vyriausybėje. O Seime turim tam tikrą autonomiją. (...) Aš nežinau, ar mes apskritai galvosime, kad reikia deleguoti ministrą. Reikės tartis dėl to, ar mes dalyvaujame vyriausybėje, gal mums ir nebūtina, jei mes turime tik frakcijų koaliciją“, – teigė Seimo vicepirmininkas G. Kirkilas.

Komentuodamas Mindaugo Basčio sprendimą pasitraukti iš frakcijų koalicijos, G. Kirkilas sakė, kad jis tikriausiai galvoja apie savo ateitį.

„Jis turbūt galvoja, kad eis į rinkimus, jam, matyt, reikia skyriaus paramos, o jo skyrius prieštarauja šitai koalicijai. Labai paprasta“, – svarstė G. Kirkilas.

Socialdemokratų gretose nesant vieningos pozicijos dėl bendradarbiavimo su valdančiąja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Seimo narys M. Bastys nutarė pasitraukti iš frakcijų koalicijos.

Feisbuke jis pareiškė, kad prašo jo parašą po koaliciniu susitarimu laikyti negaliojančiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.