Lietuvoje

2017.10.11 18:00

Už piktnaudžiavimą nuteistas Zarasų savivaldybės administracijos direktorius

BNS 2017.10.11 18:00

Panevėžio apygardos teismas dėl svetimo turto pasisavinimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo trečiadienį kaltu pripažino Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorių socialdemokratą Ramūną Keršį.

R. Keršiui skirta 9415 eurų bauda, BNS pranešė teismo atstovė Jolita Gudelienė.

„Jis pripažintas kaltu pagal visas inkriminuotas veikas“, – BNS sakė J. Gudelienė.

Kadangi R. Keršys nusikalstamas veikas padarė atlikdamas savo tiesiogines pareigas, t. y. dirbdamas valstybės tarnyboje, teismas jam skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – atėmė teisę dvejus metus po nuosprendžio įsiteisėjimo eiti valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens pareigas. Tai reiškia, kad jis negalės eiti dabartinių administracijos direktoriaus pareigų.

Draudimo eiti pareigas terminas bus skaičiuojamas nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Bylos duomenimis, R. Keršys 2014 m. pavasarį susiremontavo du nuosavus automobilius už Zarasų rajono savivaldybės lėšas. Jo nurodymu buvo suklastoti darbų perdavimo aktai ir sąskaitos faktūros, į kurias įtrauktos jam priklausančių lengvųjų automobilių remonto išlaidos – jos buvo pridėtos prie savivaldybės automobilių remonto išlaidų.

Suklastoti dokumentai buvo pateikti savivaldybės buhalterijai. Savivaldybei padaryta žala siekia apie 1 tūkst. eurų.

Zarasų rajono savivaldybei iš R. Keršio priteista 1152 eurai turtinei žalai atlyginti.

Pasak teismo, nors kaltinamasis savo kaltės nepripažino, pateikė savo įvykių versiją, jo duotus parodymus teismas įvertino kaip nenuoseklius ir neįtikinančius bei prieštaraujančius byloje surinktiems įrodymams – liudytojų parodymams bei kriminalinės žvalgybos metu surinktiems duomenims.

„Kaltinamojo veiksmais Zarasų rajono savivaldybei padaryta ne tik turtinė, bet ir didelė neturtinė žala, padaryta didelė neturtinė žala valstybei“, – rašoma teismo pranešime.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nėra. Jis anksčiau neteistas, dirba, turi šeimą, darbovietėje apibūdinamas gerai.

Teismo sprendimu, R. Keršiui skirta bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu – bauda, o jos dydis nustatytas mažesnis už vidurkį.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Savo narystę partijoje R. Keršys prasidėjus tyrimui sustabdė.