Lietuvoje

2017.10.10 20:27

Naujos triukšmo prevencijos taisyklės: baus ir balsingų šunų savininkus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.10 20:27

Klaipėdos valdžiai teikiamos naujos triukšmo prevencijos taisyklės –  jos numato baudas, pavyzdžiui, netgi už per garsų kaimynų šuns lojimą. 

„Gyventojai turėtų atkreipti dėmesį, kad jie turėtų būti atidesni vienas kito atžvilgiu, nes šitos taisyklės yra saugios gyvenamosios aplinkos sudarymas, siekimas atsikratyti sveikatai žalingų faktorių“, – sako Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vyr. inspektorė Nina Gendvilienė. 

Pagal naujas taisykles, darbo diena Klaipėdoje dabar bus nebe nuo 6 val. ryto iki 18 val., o nuo 7 val. iki 19 val. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, miesto tvarkymo darbus bus galima daryti nuo 7 val. ryto ir nebus trikdoma gyventojų ramybė. 

Naujose taisyklėse skiriamas didelis dėmesys triukšmo šaltiniams, kuriais gali tapti ne tik aplink gyvenamuosius namus esančios įmonės ar kaimynų buto remontas, bet ir vaikas, skambinantis pianinu. O štai šunų lojimas netgi įrašytas į atskirą punktą. Juo įtvirtinta, kad gyvūnus laikantiems asmenims draudžiama daryti neigiamą įtaką aplinkiniams gyventojams, aiškina N. Gendvilienė. 

Plačiau apie tai – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.