Lietuvoje

2017.10.10 13:45

Seimo narių pasiūlymas – didinti promilių normą vairuotojams iki 0,5

15min.lt2017.10.10 13:45

Seime antradienį užregistruotas pasiūlymas iki 0,5 promilės ribos didinti nustatytą alkoholio koncentracijos normą vairuotojams. Taip pat siūloma panaikinti nulio promilių reikalavimą motociklų vairuotojams.

Pakeisti du „Saugaus eismo automobilių keliais“ įstatymo straipsnius siūlo keturi Seimo nariai: Gintaras Vaičekauskas, Kęstutis Glaveckas, Juozas Baublys ir Jonas Liesys.

Dabar vairuotojai gali „įpūsti“ iki 0,4 promilės, o dar prieš metus buvo garsiai svarstoma apie 0 promilių ribą visiems vairuotojams. Tačiau buvo priimtas mažiau vairuotojų aktuali pataisa: šių metų pradžioje įteisinta, kad pradedantieji vairuotojai, taksi automobilių, mopedų, motociklų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių, galingųjų keturračių, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3,5 t, vairuotojai laikomi neblaiviais, kai alkoholio koncentracija yra daugiau kaip 0 promilių.

Seimo nariai siūlo prie „nulio promilių“ grupės palikti visų aukščiau minėtų transporto rūšių vairuotojus, išskyrus motociklų ir keturračių vairuotojus, kuriems būtų taikoma 0,5 promilės riba.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų 2018 m. sausio 1 d.

Daugelyje Europos Sąjungos valstybių galioja 0,5 arba 0,2 promilių riba, vos penkiose (Bulgarijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Rumunijoje ir Slovakijoje) yra įteisinta nulio promilių riba visiems vairuotojams. Latvijoje galioja 0,5 promilės riba, Estijoje ir Lenkijoje – 0,2.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.