Lietuvoje

2017.10.10 13:24

J. Džiugelio ultimatumas dėl naujo „valstiečių“ frakcijos nario: tada aš išeisiu

Liepa Želnienė, 15min.lt 2017.10.10 13:24

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Justas Džiugelis nepritaria frakcijos vadovų planams prisišaukti naują narį, kurio „valstiečiams“ labai reikėtų norint užsitikrinti bent formalią daugumą Seime. J. Džiugelis nesako, prieš kurį Seimo narį nukreiptas jo protestas. Tačiau kiti „valstiečiai“ neslepia, kad taip J. Džiugelis reaguoja į kalbas, kad į frakciją galėtų grįžti Dovilė Šakalienė.

„Seimo koridoriuose gyvenimas verda, kaip dramatiškiausiuose serialuose – čia užsimezga draugystės ir meilės romanai, dėl naudos išduodami draugai ir sudaromi sandoriai su velniu. Ir viskas – dėl tos Lietuvos. Sužinojau, kad dėl tos pačios mylimos šalelės į valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją kviečiamas žmogus, per pastaruosius metus įrodęs, jog dėl valdžios troškimo yra pasiruošęs paminti moralines normas. Todėl tvirtai pareiškiu – jeigu tas žmogus prisijungs prie frakcijos, balsų santykis vis tiek nepasikeis, nes tą pačią dieną aš pasitrauksiu. Juk yra padorumo riba, kurios peržengti nevalia“, – mįslingai socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienį parašė J. Džiugelis.

Tačiau politikas išliko paslaptingas ir nei „Facebook“ draugams, nei žurnalistams nesutiko atskleisti, apie kurį parlamentarą kalba.

„Aš apie Seimo narį. Parlamentarą. Negaliu atskleisti šiuo metu pavardės todėl, kad tai bus neetiška ir bus per daug garbės tam Seimo nariui, bet iš tikrųjų savo įrašu labai aiškiai norėjau nubrėžti raudoną liniją, kuomet aš jau tikrai priimčiau sprendimą išeiti iš frakcijos“, – 15min aiškino J. Džiugelis.

Anot jo, šiuo metu yra galimi įvairūs politiniai scenarijai, todėl J. Džiugelis tikisi, kad „valstiečių“ frakcija nepriims neišmintingų sprendimų.

„Manau, kad mes visi Seime susirinkome tam, kad tarnautume žmonėms ir atstovautume rinkėjams, o ne siektume postų ar panašiai“, – užuominomis kalbėjo parlamentaras.

Gandus apie naują frakcijos narį jis sako išgirdęs iš patikimų šaltinių, be kurių Seime esą toli ir nenuvažiuotum.

15min šaltinių „valstiečių“ frakcijoje žiniomis, taip J. Džiugelis reagavo į kalbas esą į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją sugrįžti yra kviečiama pas liberalus pabėgusi parlamentarė Dovilė Šakalienė.

„Negalėčiau jums nieko daugiau pasakyti. Tai yra eilinio frakcijos nario nuomonė ir tiek. Derėtis tikrai nesiderame su niekuo. Kalbamės, bendraujame su visais Seimo nariais, nė vieno neignoruojame. Tikrai nieko negalėčiau daugiau ką komentuoti“, – kalbėjo A. Norkienė, paklausta, ar „valstiečiai“ bando susigrąžinti D. Šakalienę.

Pati D. Šakalienė 15min patvirtino, kad iš „valstiečių“ sulaukia „šiltų kvietimų“, tačiau ramina J. Džiugelį, kad frakcijos keisti nesiruošia.

„J. Džiugelis gal nelabai šiltai į mane reaguoja, nes turbūt mūsų požiūris į žmogaus teises skiriasi, bet niekas man nieko panašaus nesakė. Šilti kvietimai yra, bet niekur neplanuoju eiti“, – tikino D. Šakalienė.

Neigiamą atsakymą Seimo narė siunčia ir į opoziciją pagal partijos valią besitraukiantiems šešiems socialdemokratams, norintiems sukurti atskirą frakciją be tų partijos kolegų, kurie šeštadienį gali netekti partinių bilietų.

„Tarp tų žmonių, kurie nepasirašė frakcijų koalicijos sutarties, yra tų, su kuriais aš labai gerai sutariu ir mes panašiai vertiname kai kuriuos socialinius klausimus, draugiškai bendraujame, tačiau aš nesiruošiu šiuo metu niekur eiti. Norėčiau tiesiog ramiai dirbti“, – teigė D. Šakalienė.

Pasak D. Šakalienės, pastaruoju metu dažnėjantys frakcijų vidaus kivirčai ir Seimo narių blaškymasis po frakcijas jau piktina žmones, todėl parlamentarams vertėtų liautis kovojus politines kovas ir pradėti dirbti.

Tiesa, D. Šakalienė šios kadencijos Seime kol kas yra viena iš keturių parlamentarų, jau suspėjusių pakeisti frakcijas. Birželio viduryje ji nutarė palikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją ir perėjo pas liberalus.

Be jos, frakcijas šioje kadencijoje jau spėjo pakeisti dar trys Seimo nariai. Po Gretos Kildišienės skandalo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją nutaręs mesti Bronius Matelis dabar priklauso mišriai Seimo narių grupei.

Mišriai Seimo narių grupei priklauso ir liberalus po to, kai sulaukė įtarimų, palikęs Gintaras Steponavičius ir į seksualinio priekabiavimo istoriją įsivėlęs buvęs „tvarkiečių“ frakcijos narys Kęstutis Pūkas.