Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.10 10:55

Prezidentės patarėjas: politikai neturėtų kištis į tyrimą dėl KTU rektoriaus

BNS 2017.10.10 10:55

Politikai neturėtų kištis į tyrimą dėl Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus Petro Baršausko habilitacinio darbo, o kilusiame galimo plagiato skandale ne paskutinį vaidmenį vaidina ir aukštųjų mokyklų jungimosi kontekstas, teigia prezidentės vyriausiasis patarėjas Mindaugas Lingė.

Antradienį interviu Žinių radijui M. Lingė teigė, kad kol kas anksti vertinti P. Baršausko situaciją akademinės etikos kontrolieriui dar nebaigus tyrimo.

„Kol vyksta tyrimas, tikrai politikams reikėtų susilaikyti nuo galimo spaudimo, yra ir kontekstas, kuris vaidina ne paskutinį vaidmenį, aukštųjų mokyklų jungimosi procese šiaip reikėtų vengti susidorojimo elementų su neparankiais konkurentais“, – sakė M. Lingė.

Perklaustas, ar šiuo metu matantis tokių susidorojimo požymių, patarėjas teigė, kad kaltinimai plagiatu praėjus dvidešimtmečiui gali kelti tokių abejonių.

„Vyksta tyrimas, tikrai be oficialios išvados vertinti, buvo plagiatas ar ne, būtų neatsakinga, tai yra akademinės etikos priežiūros inspektoriaus pareiga, jis atlieka tyrimą. Yra Europos mokslo garbės kodeksas, tikimės, kad inspektorius vadovausis tiek šiuo kodeksu, tiek kitais teisės aktais, o ne atskirų politikų nuomonėmis priimdamas sprendimą, buvo pažeidimai ar ne“, – kalbėjo patarėjas.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus Vigilijaus Sadausko atliekamu tyrimu dėl P. Baršausko monografijos domėjosi Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis yra pareiškęs, kad „tik vienas ponas P. Baršauskas turbūt ir tiki, kad tas darbas yra geras ir skaidrus“.

Skundą Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai dėl P. Baršausko darbo pateikė buvęs Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Algirdas Avižienis. Jo teigimu, P. Baršausko monografijoje yra daugybė plagijavimo atvejų.

Vytauto didžiojo ir Kauno technologijos universitetai pradėjus tinklo pertvarką konkuravo dėl pagrindinio universiteto statuso Kaune.

P. Baršauskas jam metamus kaltinimus neigia ir tikina, kad jo darbe būta techninių klaidų. KTU Akademinės etikos kolegija po automatinio P. Baršausko publikacijos patikrinimo paskelbė, kad monografijoje esama citavimo problemų, tačiau plagiato nėra. Kadenciją baigusi taryba pareiškė nerekomenduojanti rektoriui atsistatydinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi