Lietuvoje

2017.10.10 09:20

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui Lietuvoje – penkeri

ELTA, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2017.10.10 09:20

Lietuvoje įsikūręs NATO akredituotas Energetinio saugumo kompetencijos centras antradienį minės 5-ąsias įkūrimo metines. Šventės metu Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos teritorijoje taip pat iškilmingai bus pakeltos naujų šalių narių – Jungtinių Amerikos Valstijų ir Vokietijos – vėliavos.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre, šią vasarą prisijungus JAV ir Vokietijai, jau dirba 10 NATO ir partnerių šalių ekspertai. Anksčiau Energetinio saugumo kompetencijos centro veikloje dalyvauti savo atstovus yra delegavusios Estija, Prancūzija, Gruzija, Italija, Latvija, Lietuva, Turkija ir Jungtinė Karalystė.

Šventėje planuoja dalyvauti krašto apsaugos ir energetikos ministrai Raimundas Karoblis bei Žygimantas Vaičiūnas, užsienio šalių ambasadoriai ir gynybos atašė, kiti svečiai.

NATO energetinio saugumo kompetencijos centras – tai tarptautinė NATO karinė organizacija, siekianti užtikrinti energetinį saugumą, efektyvesnį išteklių panaudojimą bei naujųjų energetinių technologijų taikymą įvairiose kariuomenės srityse.

Daugiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.