Lietuvoje

2017.10.09 14:34

V. Tomaševskis sostinės liberalams neturi gerų žinių dėl koalicijos

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2017.10.09 14:34

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus į valdančiąją koaliciją sostinėje viliojami Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) nariai dar nenusprendė, ar priimti šį kvietimą. Tačiau šios partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis 15min pirmadienį prisipažino, kad yra skeptiškas dėl dalyvavimo valdančiojoje daugumoje, tačiau nepaisant to lenkai jau svarsto deleguoti savo vicemerą vietoje konservatoriaus Valdo Benkunsko.

Koalicijos su 8 Vilniaus miesto tarybos konservatoriais atsisakęs sostinės meras ir Liberalų sąjūdžio pirmininkas R. Šimašius ėmė ieškoti, kuo užpildyti atsivėrusią tuštumą.

Anksčiau skeptiškai vertinusiam galimybes dirbti su LLRA-KŠS atstovais merui dabar tenka siūlyti bendradarbiavimą 10 frakcijos narių turinčiai lenkų ir Rusų aljanso koalicijai, nes pasirinkimų nėra daug. R. Šimašius kalba apie bendradarbiavimą ir su trimis „tvarkiečiais“, kurie formaliai nėra pasitraukę iš koalicijos, tačiau dirba opozicijoje.

LLRA-KŠS nariai savo sprendimo paskelbti neskuba ir beveik neabejojama, kad jie lauks iki paskutinės minutės – trečiadienį numatyto sostinės tarybos posėdžio.

BNS nuotr.

V. Tomaševskis situaciją aptars su G. Palucku

Partijos pirmininkas V. Tomaševskis 15min sakė, kad pirmadienį sprendimo nebus, nes jis dar nori pasikalbėti ir su socialdemokratų lyderiu Gintautu Palucku. Penktadienį pokyčius sostinės valdžioje jis aptarė su „Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai)“ vadovu Artūru Zuoku.

„Susitiksime su G. Palucku ir tarpusavyje pabendrausime, išklausysime nuomonių savo narių. Ramiai žiūrime, labai ramiai“, – 15min pirmadienį teigė LLRA-KŠS pirmininkas.

Paklaustas, į kurią pusę linksta, V. Tomaševskis nepuolė nieko žadėti: „Aš iškart sakiau, kad mes skeptiškai žiūrime. Bet pasikonsultuosime, žiūrėsime, kaip čia bus. Gal kitą nuomonę turi mūsų nariai frakcijos, pažiūrėsime, ką žiūri socdemai. Bet panašiai kaip ir centrinėje valdžioje, mes skeptiškai žiūrime – čia kadencijos pradžia. Bet kas žino, kas ten bus“.

Net jei LLRA-KŠS nesutiktų įsilieti į valdančiąją koaliciją, V. Tomaševskis anksčiau neatmetė galimybės remti kai kuriuos valdančiųjų sprendimus oficialiai būnant opozicijoje, bet deleguojant savo vicemerą.

Tai būtų bene vienintelis R. Šimašiaus išsigelbėjimas, nes kitu atveju paramos reikėtų prašyti aršiausių oponentų – 6 narius taryboje turinčios partijos „Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)“, kuriai pirmininkauja A. Zuokas, frakcijos.

Mero situaciją dar labiau komplikuoti gali tai, kad liberalų sprendimui mesti per bortą konservatorius ir megzti pokalbius su lenkais labai nepatenkinti mažieji koalicijos partneriai – 4 atstovus taryboje turintis „Lietuvos sąrašas“.

Jo vadovas Darius Kuolys anksčiau BNS yra abejojęs, ar tęs darbą koalicijoje, nes neaišku, kokia ji bus.

Jis agitavo konservatorius ir liberalus dar paieškoti bendrų sąlyčio taškų, tačiau socialdemokratų lyderis G. Paluckas yra sakęs, kad minėtų dviejų koalicijos partnerių konfrontacijos jau buvo peržengusios normalaus oponavimo ribas.

V. Benkunską atleis iš vicemero posto

Taryba šią savaitę planuoja iš vicemero pareigų atleisti konservatorių Valdą Benkunską.

Kaip BNS patvirtino mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas, šiuo metu laukiama LLRA-KŠS atsakymo, ar jų frakcija sutiktų pakeisti iš koalicijos praėjusią savaitę pašalintus konservatorius.

„Šis (vicemero – BNS) klausimas turbūt bus aiškus paskutinę sekundę, trečiadienį iš ryto. Visos kitos frakcijos neturi pakankamai narių, kad galėtų pretenduoti į šį postą“, – apie laukiamą LLRA-KŠS sprendimą BNS teigė A. Zubriakovas.

V. Benkunskas buvo atsakingas už energetiką ir švietimą – šios sritys turėtų pereiti LLRA-KŠS.

Kaip praėjusią savaitę BNS sakė R. Šimašius, jei LLRA-KŠS frakcija nuspręs eiti į koaliciją, jai taip pat turėtų atitekti ir konservatorių turėti Miesto planavimo ir plėtros, Paslaugų ir miesto ūkio, Socialinių reikalų komitetų vadovų postai.

Tarybos posėdyje trečiadienį taip pat bus siekiama atleisti konservatorių teiktą administracijos direktoriaus pavaduotoją Arvydą Darulį, jis iš pareigų traukiamas taip pat dėl kaitos koalicijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.