Lietuvoje

2017.10.09 13:29

Seimo socialdemokratai sieks išlaikyti frakcijos pavadinimą

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2017.10.09 13:29

Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisijai pasiūlius iš partijos šalinti narius, nepaklususius tarybos sprendimui trauktis iš valdančiosios koalicijos, svarstytieji Seimo socialdemokratai tariasi, ką toliau daryti. Gediminas Kirkilas neatmeta galimybės trauktis iš partijos nesulaukus tarybos sprendimo. Valdančiąją koaliciją remiantys Seimo socialdemokratai ketina išlaikyti Socialdemokratų partijos frakcijos pavadinimą.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, jog dėl susidariusios padėties partija tikrai neskils.

„Mes siekiame išlaikyti pavadinimą, nes esame socialdemokratai ir mūsų yra dauguma“, – po socialdemokratų pasitarimo Seime pirmadienį sakė Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė.

Politikė taip pat pripažino, kad dėl frakcijos pavadinimo gali būti įvairių niuansų ir ginčytinų dalykų. „Čia yra ginčytini dalykai ir turi abi pusės galvoti“, – sakė I. Šiaulienė.

Jos teigimu, pirmadienį jokių sprendimų nepriimta, tiesiog buvo pasikeista nuomonėmis. Pasak parlamentarės, yra galimi įvairūs variantai, dėl kurių dar nėra apsispręsta.

„Yra sprendžiama, ar išeiti iš partijos, ar laukti, kol išmes“, – sakė I. Šiaulienė.

Paklausta, kaip pasielgs ji pati, I. Šiaulienė negalėjo pasakyti. „Aš galiu pasielgti ir taip, ir kitaip, priklausomai, kaip mes sutarsime“, – sakė I. Šiaulienė.

Pasak jos, net jeigu jie ir būtų išmesti iš partijos, jie vis tiek save laikytų socialdemokratais, nes šiai partijai yra atidavę po tris dešimtmečius.

Seimo vicepirmininkės duomenimis, šiuo metu 14 Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narių remia koaliciją su „valstiečiais“.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas socialdemokratas Juozas Bernatonis mano, kad Seimo frakcijos pavadinimas turės atspindėti tų žmonių, kurie bus frakcijoje, pažiūras.

„Mes esame socialdemokratai, ponas Paluckas gali atimti iš manęs bilietą, bet negali atimti mano pažiūrų“, – sakė J. Bernatonis, pažymėjęs, kad dėl frakcijos pavadinimo bus dar sprendžiama.

Politikas nesiėmė atsakyti, ar partijos tarybai nepaklusę Seimo nariai paliks partiją, ar lauks, kol bus pašalinti.

„Pagal statutą, jeigu pats pasitrauki – grįžti po dvejų metų, jeigu pašalina – po trejų metų. Bet skirtumo nėra, nes manau, kad po dvejų metų bus daug pasikeitę partijoje“, – J. Bernatonis.

Jo nuomone, partijoje bus pasikeitimai, tarp jų – ir ideologiniai. Pasak J. Bernatonio, neaišku, ar „visi taip jau vykdys pirmininko nurodymus ir vieningai mus šalins iš partijos“.

BNS nuotr. „Tarybos sprendimą galima skųsti suvažiavimui, suvažiavimas gali vėl atstatyti į partiją“,– galimą scenarijų nurodė politikas. Kalbėdamas apie nedalyvavimą partijos etikos sargų posėdyje, jis sakė, kad parlamentarai turėjo įvairių priežasčių, bet, jo vertinimu, tai buvo farsas. „Buvo labai įvairios priežastys, tačiau noriu pasakyti, kad tai buvo tiesiog farsas, nes iš anksto buvo nuspręsta. Pirmininkas buvo pasakęs, kad šalins mus iš partijos ir etikos komisija tiesiog atlieka tam tikrą savo vaidmenį“, – sakė J. Bernatonis. Pirmadienį Seimo rūmuose įvyko kai kurių Seimo socialdemokratų neformalus pasitarimas. Jame dalyvavo Seimo nariai Irena Šiaulienė, Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis, Artūras Skardžius, Mindaugas Bastys. Antradienį susiklosčiusią situaciją ketina aptarti Seimo Socialdemokratų partijos frakcija, vakare rinksis partijos prezidiumas. Kaip jau skelbta, šeštadienį posėdžiavusi Socialdemokratų partijos (LSDP) Etikos ir procedūrų komisija pasiūlė šalinti iš partijos Seimo socialdemokratus, kurie pasisakė už frakcijų koalicijos sudarymą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Galutinį sprendimą dėl sankcijos priims taryba. Ją sušauks spalio 10 d. vyksiantis prezidiumas.