Lietuvoje

2017.10.08 14:40

Per pėsčiųjų žygį „Nemuno kilpomis“ mirė moteris

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.08 14:40

Šeštadienį per pėsčiųjų žygį „Nemuno kilpomis“ mirė 55-erių metų moteris. Organizatoriai sako, kad moteris ėjo vieną iš trumpesnių distancijų – 25 kilometrus. Pasak organizatorių, moteriai suklupus, sureaguota buvo greitai ir tinkamai – pagalbą teikė patys dalyviai ir atvykę medikai, tačiau moters išgelbėti nepavyko.

Manoma, kad jai pablogėjo širdies veikla. Vienas renginio organiztorių Vytautas Bartulis sako, kad visi dalyviai privalo susipažinti su žygio taisyklėmis ir žinoti savo sveikatos būklę.

„Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad supranta, jog dalyvavimas žygyje yra susijęs su dideliu žmogaus galimybių išbandymu. Ypač kalbant apie ilgesnius maršrutus. Taip pat patvirtina, kad yra pasitikrinęs sveikatą ir žino jos būklę.

Visuose maršrutuose, ar būtų ilgesni, ar trumpesni, kas kelis kilometrus yra pagalbos stotelės, kur dalyviai gali kiek nori pailsėti, gauti maistą, vandens, medicinines priemones, sušilti. Taip pat gali nutraukti žygį ir mes įsipareigojame negalinčius eiti dalyvius parvežti atgal į startą“, – sako V. Bartulis.

Tuo metu ėjimo treneris Kastytis Pavilionis mano, kad pramoginiai renginiai turėtų būti atskirti nuo renginių sportininkams, kuriuose reikalingas stipresnis pasirengimas. Jo teigimu, didelių atstumų ėjimui reikia ruoštis iš anksto.

„Tokiems – 15–25 kilometrų [žygiams] – turi bent jau kelis mėnesius įveikti mažesnius atstumus. Žmogus per valandą nueina 5 kilometrus, tai galima pradėti po valandą, po pusantros, pailsėti, pasiimti su savimi vandens. Kad eitum 25 kilometrus, turi pusę metų bent kartą per savaitę daryti pratybas. Svarbu, kad žmogus sektų savijautą, tikrintųsi pas šeimos gydytoją, kad jam pasakytų gali ar negali [dalyvauti žygyje]“, – aiškina treneris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.