Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.07 17:30

Politologas: šalinti iš partijos Seimo socialdemokratus – teisinga, bet pavojinga

BNS 2017.10.07 17:30

Ketinimai iš partijos šalinti dešimt Seimo socialdemokratų yra teisingas, bet strategiškai pavojingas žingsnis, sako politologas Vincentas Vobolevičius.

Taip ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto docentas kalbėjo socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisijai pasiūlius šalinti iš partijos dešimt parlamentarų, nepaklususių tarybos sprendimui trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“.

„Partija dabar labai klasiškai elgiasi, nes vadovėliai rodytų, kad labai nusižengę partijos sprendimams politikai turi būti labai nubausti, bet (...) šis sprendimas, jeigu jis bus įgyvendintas iki galo, jis bus labai rizikingas partijai“, – BNS šeštadienį sakė V. Vobolevičius.

Ekspertas teigė, kad etikos komisijos sprendimas jam buvo netikėtas: „Aš maniau, kad bus vienaip ar kitaip išsaugota galimybė kalbėtis“.

Pasak politologo, pašalinus daugelį Seimo socialdemokratų partijos lauktų rizikingas atsinaujinimas, nes ji galutinai pasitrauktų į opoziciją neturėdama garantijų, kad tai duos impulsą kilti jos reitingams.

„Labai galimas dalykas, kad parama (...) gali silpti ir socialdemokratai gali galutinai užleisti „valstiečiams“ didžiausios kairiosios partijos vietą“, – sakė V. Vobolevičius.

Jo teigimu, tokiu atveju partijoje gali susvyruoti pasitikėjimas ir pirmininku Gintautu Palucku, mobilizavusiu socialdemokratus sprendimui išeiti iš valdančiosios koalicijos.

„Napoleoną, kai jis laimėdavo mūšius, Paryžiuje pasitikdavo minios, bet tremiant jį iš Paryžiaus po nesėkmių vadino lunatiku“, – teigė analitikas.

Visgi politologas pabrėžė, kad šalinti Seimo socialdemokratus iš partijos yra vertybiškai teisingas žingsnis.

„Parlamentinės demokratijos šalyse partijos lyderio autoritetas priklauso nuo efektyvaus jo gebėjimo užtikrinti, kad būtų laikomasi sutartos partinės linijos“, – sakė docentas.

Dėl dešimties Seimo socialdemokratų likimo galutinai turėtų spręsti partijos taryba.

Parlamentarus iš partijos siūloma mesti dėl to, kad jie pasirinko bendrą darbą su „valstiečiais“, nors socialdemokratų taryba rugsėjį nutarė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Rugsėjo pabaigoje devyni Seimo socialdemokratai balsavo už tai, kad būtų tęsiamas bendradarbiavimas su „valstiečiais“, tai Juozas Bernatonis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Algirdas Butkevičius, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas. Keturi – Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas ir Juozas Olekas – buvo prieš. Julius Sabatauskas susilaikė, o dar trys Seimo socialdemokratai posėdyje nedalyvavo.

Iš partijos siūloma mesti ir Mindaugą Bastį – jis pasirašė susitarimą dėl frakcijų koalicijos, bet nedalyvavo balsavime dėl tokio sprendimo.

Frakcijų koaliciją nusprendę sudaryti socdemai teigia, kad partijos tarybos sprendimas trauktis iš valdančiosios daugumos buvo neteisėtas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi