Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.07 12:10

G. Paluckas: socialdemokratai neskils

Jurga Tvaskienė, DELFI.lt 2017.10.07 12:10

Į LSDP Etikos ir procedūrų komisiją šeštadienį atvykęs partijos pirmininkas Gintautas Paluckas teigė, kad šioje situacijoje, kai partijos „maištininkai“ kiekvieną daugumos sprendimą arba skundžia, arba juo abejoja, etikos sargai savo darbą nori atlikti taip gerai, kaip įmanoma, dėl tos pačios priežasties jis irgi nori išdėstyti savo poziciją.

„Aš nevertinsiu teisinių ar pseudoteisinių dalykų. Aš vertinsiu politinius dalykus“, – sakė jis.

Paklaustas, kaip vertina tai, kad nė vienas Statuto pažeidimu kaltinamų parlamentarų į svarstymą neatvyko, G. Paluckas stebėjosi, kad „neišklausymu ir demokratijos trūkumu“ partiją kaltinantys Seimo nariai nepasinaudojo galimybe išdėstyti savo poziciją.

„Man atrodo, kad čia keistoka situacija. Visiems sudarytos lygios galimybės. Nenorite papasakoti, nenorite paaiškinti... Vėlgi, čia demokratija“, – gūžčiojo jis.

Teiraujantis, ar buvo ieškoma kompromiso, kad partijos „maištininkai“ apsigalvotų, G. Paluckas sakė: „Išeitis labai paprasta. Įgyvendinti partijos tarybos sprendimą, ir, nuo to atsispiriant, siekti įvairiausių formatų bendradarbiavimo susitarimų. Bet tai tiesiog nepriimtina frakcijos nariams, kurie jau pasirašė tokį susitarimą, kuris prieštarauja partijos priimtam sprendimui.“

Partijos pirmininkas neišreiškė tvirtos pozicijos, kokios sankcijos turėtų būti taikomos „maištininkams“.

„Aš dar, neduok dieve, kam nors padarysiu įtaką, nes jau ir taip sakoma, kad partijos pirmininkas kitus spaudžia. Partijos pirmininkas nieko nespaudžia. Ir susilaiko nuo išankstinių vertinimų“, – kalbėjo G. Paluckas.

Atmesdamas oponuojančių bičiulių reikalavimą iškilusiai problemai spręsti šaukti suvažiavimą, jis tvirtino, kad ši aukščiausia partijos institucija nėra apeliacinis organas.

„Partija neskyla, dėl dievo meilės. Dešimt ar vienuolika žmonių nėra partija. Partija vieninga skyriai vieningi, ir jokių skilimo grėsmių nėra“, – pažymėjo LSDP vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi